جزئیات جلسه امروز صالح آبادی و عشقی

جزئیات جلسه امروز صالح آبادی و عشقی
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 1 پسندیدن
جلسه رئیس کل بانک مرکزی و رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار امروز برگزار شد که ضرورت کنترل نرخ بهره بین بانکی و کنترل تورم به صورت توامان، یکسان بودن سیاست اعمالی و اعلامی و انعکاس آن به فعالیت اقتصادی از موضوعات مطرح شده در این جلسه بوده است.

جلسه رئیس کل بانک مرکزی و رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار درباره موضوعات مهم بازار پول و سرمایه هم اکنون در ساختمان بانک مرکزی در حال برگزاری است.

ضرورت کنترل نرخ بهره بین بانکی و کنترل تورم به صورت توامان، یکسان بودن سیاست اعمالی و اعلامی و انعکاس آن به فعالیت اقتصادی از اصلی‌ترین موضوعات مطرح شده در این جلسه است.

دغدغه بازار سرمایه، دغدغه بانک مرکزی

رئیس کل بانک مرکزی طی این نشست گفت: دغدغه بازار سرمایه، دغدغه بانک مرکزی است، نرخ بهره بین بانکی با سیاست مشخصی کنترل خواهد شد و تصمیماتی در روز گذشته در این خصوص اتخاذ شده است.

علی صالح‌ آبادی با بیان اینکه روند کاهشی نرخ بهره‌ بین‌ بانکی به زودی آغاز خواهد شد، گفت: صنعت بانکداری که در بورس نیز فعال است با مشکلاتی همراه است. نرخ فعلی بهره بین بانکی ناشی از عرضه و تقاضای عادی ذخایر بانک‌ها است که در شرایط تورمی اجتناب‌ناپذیر بوده. کنترل این نرخ در کریدور مشخص دنبال خواهد شد تا از افزایش بیشتر پیشگیری و روند کاهشی آغاز شود.

مجید عشقی اظهار کرد: تصمیمات و سیاست‌های ارکان مختلف اقتصادی کشور همسو و یکپارچه و در راستای منافع کلان اقتصادی همه مردم باشد.

صالح‌ آبادی خاطرنشان کرد: تسهیل در صدور مجوز صندوق‌های وابسته به بانک‌ها در دستورکار کمیته مشترک بانک مرکزی و بازار سرمایه قرار خواهد گرفت.

نرخ ارز در سامانه نیما و بازار کاهش می‌یابد

وی ادامه داد: اختلاف نرخ نیما و بازار آزاد به مرور کاهش خواهد یافت.

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار نیز خاطر نشان کرد: تصمیمات و سیاست‌های ارکان مختلف اقتصادی کشور همسو و یکپارچه و در راستای منافع کلان اقتصادی همه مردم باشد.

منبع: پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر