ماینینگ بیت‌کوین پس از سرکوب چین چگونه متحول شد؟

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن

بورسان: سال گذشته چین از بزرگترین کشور ماین کننده بیت کوین در دنیا بود اما این روند ادامه‌دار نبود به این صورت که مقامات چینی با انتشار بیانیه‌ای خواهان فشار بر ماین و معامله بیت کوین شده بودند، کاری که به عنوان مهاجرت بزرگ ماین خوانده می‌شود.

از آن زمان تاکنون، صنعت ماین بیت کوین جابجا شده، در برخی مناطق گسترش یافته و راه‌های نوآورانه‌ای برای کنترل و مصرف انرژی آن به دست آمده است.

اما این صنعت چطور متحول شده، ماین کردن بیت کوین به چه معناست؟

ماشین‌آلاتی در سراسر دنیا کار می‌کنند تا مجموعه‌ای از اعداد پیچیده رو حدس بزنند و به یک بلوک از تراکنش‌های بیت کوین اعتبار ببخشند. ماینری که رایانه‌اش کد را بشکند، مقداری بیت کوین برنده می‌شود. بلوک‌های تراکنش‌ها در دفتر کل بلاک چین ثبت می‌شوند که ثبت عمومی عظیمی از تمام تراکنش‌های بیت کوین برای همیشه ایجاد می کند. طبق طراحی صورت گرفته، این فرآیند تقریبا هر 10 دقیقه یه بار اتفاق میفتد و به جلوگیری از فعالیت‌های کلاهبردارانه کمک می‌کند. شاید درک این مساله سخت باشد ولی چیزی که باید بدانید این است که این ماشین‌آلات به ایمنی و نگهداری شبکه بیت کوین کمک کرده و مالکان این ماشین‌ها به عنوان پاداش می‌توانند پول زیادی دربیارند. پس چرا پکن ماین کردن را ممنوع کرد؟ماینینگ بیت‌کوین پس از سرکوب چین چگونه متحول شد؟

مشاهده برنامه کامل
اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر