زیرپوست کدال؛ دوم خرداد ۱۴۰۰

بهره‌ برداری از پروه جدید در یک شرکت سرمایه‌گذاری

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن

بورسان: در برنامه «زنگ پایان» بورسان، سروش بهرامی به مهم‌ترین اطلاعیه‌های‎ منتشرشده در کدال پرداخت. شغدیر، وسپهر، پکویر، کگاز، کمینا و بفجر نمادهایی بودند که موردتوجه قرار گرفتند. در پایان به صورت تکنیکال نمودار نمادهای پکویر مورد بررسی قرار گرفت.

شغدیر: پتروشیمی غدیر، با عملکردی بسیار خوب موفق شده است در سال ۹۹ به ازای هر سهمش ۱۰۰۱۵ ریال سود محقق کند که نسبت به سال ۹۸ رشد ۴۶۸ درصدی داشته است. شرکت در سال ۹۸ به ازای هر سهم ۱۷۶۳ ریال سود شناسایی کرده بود.

افزایش ۱۵۵ درصدی درآمدهای عملیاتی در کنار افزایش تنها ۵۵ درصدی هزینه‌های عملیاتی تاثیر بسزایی در این رشد سودآوری داشته است. شرکت تا انتهای سال ۹۹ موفق به شناسایی ۱۳۰۲ میلیارد تومان سود خالص شده است.

وسپهر: شرکت انرژی سپهر ( از شرکت‌های زیر مجموعه شرکت سرمایه‌گذاری گروه مالی سپهر صادرات)، در خصوص اتمام فعالیت‌های نصب و آغاز راه‌اندازی پروژه سبلان، به اطلاع می‌رساند پروژه پتروشیمی سبلان یکی از سه پروژه متانول شرکت انرژی سپهر است که در راستای جهش دوم صنعت پتروشیمی و افزایش ظرفیت تولید محصولات این صنعت مهم اجرا شده است در اردیبهشت ماه امسال رسماً افتتاح خواهد شد.

پتروشیمی سبلان در عسلویه و در یک مساحت ۷ هکتاری از سال ۸۹ استارت خورد و به مدت ۷۶ ماه تکمیل آن زمان برد. سرمایه و هزینه ساخت این پروژه جمعا ۴۰۶ میلیون دلار بوده است

این شرکت متانول را با ظرفیت سالانه ۱۶۵۰ هزار تن در سال تولید می‌کند که در سال اول با ۷۰ درصد ظرفیت اسمی، در سال دوم با ۹۰ درصد ظرفیت اسمی و از سال سوم با ۹۵ درصد ظرفیت اسمی محصولاتش را تولید خواهد کرد.

پکویر: شرکت کویر تایر، به استناد نامه مورخ ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ انجمن صنفی صنعت تایر و حسب نامه مورخ ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ معاون امور صنایع وزارت صمت در خصوص درخواست تغییر اولویت کالایی انواع تایر‌های سواری به گروه ۲۷ و با توجه به پایش‌های به عمل آمده، گروه کالایی رینگهای ۱۳-۱۴-۱۵ تایرهای رادیال سواری از اولویت ۲۱ به اولویت ۲۷ تغییر یافته است لازم به ذکر است گروه کالایی ۲۷ شامل کالاهایی می‌شود که درحال‌حاضر امکان ثبت سفارش برای واردات آنها وجود ندارد واز این بابت ارزی به آن تخصیص داده نمیشود. ضمناً حدود ۸۸درصد از تولیدات این شرکت مشمول موضوع فوق بوده و این مصوبه سبب بهبود شرایط تقاضا در رینگ‌های فوق خواهد شد.

کگاز: گروه صنایع شیشه و گاز، در سال ۹۹ با عملکردی خوب موفق شد به ازای هر سهم خود ۱۷۷ تومان سود شناسایی کند که نسبت به سال ۹۸ رشدی بالغ بر ۱۶۱ درصدی داشته است. این شرکت در سال ۹۸ به ازای هر سهم ۶۸ تومان سود ساخته بود.

درآمدهای عملیاتی شرکت ۸۵ درصد و هزینه‌های عملیاتی آن ۶۰ درصد رشد کرده است.
سود خالص شرکت در سال ۹۹ به عدد ۸۰ میلیارد تومان رسیده است.

کمینا: شیشه‌سازی مینا، طی عملکردی فوق‌العاده در سال ۹۹ موفق شده است که به ازای هر سهم خود ۱۵۹ تومان سود شناسایی کند که نشان از رشد ۱۵۲۰ درصدی نسبت به سال ۹۸ دارد. شرکت در سال ۹۸ به ازای هر سهمش کمتر از ۱۰ تومان سود محقق کرده بود.

رشد ۱۱۸ درصدی درآمدهای عملیاتی در کنار رشد ۷۲ درصدی هزینه‌های عملیاتی و همچنین کاهش برخی از هزینه‌های غیرعملیاتی شرکت، عامل اصلی این رشد سودآوری بوده است.

شرکت تا انتهای سال ۹۹ به سود خالص ۵۷ میلیارد تومانی دست یافته است.

بفجر: فجر انرژی خلیج‌فارس، در سال ۹۹ به ازای هر سهم خود ۲۱۴ تومان سود شناسایی کند که نسبت به سال ۹۸ رشد تنها ۹ درصدی را نشان می‌دهد. شرکت در سال ۹۸ به ازای هر سهمش ۱۹۶ تومان سود شناسایی کرده بود.

درآمد عملیاتی شرکت ۱۶ درصد رشد کرده است و از طرفی هزینه‌های عملیاتی آن رشد ۳۶ درصدی دارد.
درآمدهای حاصل از فروش سرمایه‌گذاری‌های شرکت رشد ۳۱۷۷ درصدی داشته است که شرکت را در این مسیر کمک کرده است.

سود خالص بفجر تا انتهای سال ۹۹ به ۱۳۹۱ میلیارد تومان رسیده است.

تکنیکال

پکویر: فولاد امیرکبیر کاشان در تصویر بلندمدتی خود در یک کانال صعودی در نوسان است که تعداد برخوردهای قابل قبولی را نیز به سقف، کف و خط میانی این کانال داشته است.

در تصویر کوتاه مدت اکنون سهم پس از ریزشی که طی چند ماه گذشته داشته است، به سقف کانال بلندمدتی خود نزدیک شده است.

در نمای کوتاه مدت سهم دارای یک خط روند نزولی (خط مشکی) است که فعلا با آن فاصله زیادی دارد. سهم در قیمت ۱۲۰۰ تومان در محدوده حمایتی معتبری قرار دارد که کف‌های قابل قبولی را در گذشته خود ایجاد کرده است. در صورت شکست این حمایت به سمت پایین، سهم تا سقف کانال بلندمدتی پایین خواهد آمد و در صورت صعود از این محدوده، سهم می‌تواند در مرحله اول تا ۱۴۵۰ و سپس ۱۶۵۰ تومان حرکت کند.

Loading...
نمودار نماد پکویر

Loading...
نمودار نماد پکویر
مشاهده برنامه کامل
اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر