دو زلزله بالای ۶ ریشتر در جنوب ایران

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
دو زلزله بالای ۶ ریشتر جنوب ایران را لرزاند و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور از آماده‌باش تمامی نیروهای امدادی و خدماتی در پی زلزله ۶.۴ ریشتری رخ داده در بندرعباس خبر داد.

اسماعیل نجار با اشاره به زلزله رخ داده در جنوب کشور اظهارکرد: در ساعت ۱۵: ۳۶ امروز زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۶.۴ ریشتر عمق ۱۸ کیلومتری منطقه لافت در استان هرمزگان را لرزاند و چند ثانیه پس از آن نیز زلزله‌ای دیگر به بزرگی ۶.۳ ریشتر همین منطقه را در عمق ۱۰ کیلومتری از زمین لرزاند.

نیروها به حالت آماده باش درآمدند

وی با بیان اینکه این زلزله در مناطق مختلفی از جنوب کشور احساس شده است، گفت: تاکنون گزارشی از خسارات احتمالی ناشی از این زلزله گزارش نشده است. اما تمامی تیم‌های امدادی و خدماتی در استان هرمزگان و استان‌های معین به حالت آماده باش درآمده‌اند.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور افزود: تیم‌های ارزیاب نیز به مناطق متاثر از زلزله اعزام شده‌اند و به زودی گزارش آن اعلام می‌شود.

وی از مردم خواست که خونسردی و آرامش خود را حفظ کنند و ادامه داد: مردم از توجه به شایعات پرهیز کرده و از تماس طولانی مدت با تلفن همراه پرهیز کنند تا ظرفیت خطوط اشغال نشود. همچنین لازم است پروتکل‌های بهداشتی نیز از سوی مردم رعایت شود.

رئیس سازمان اورژانس کشور از آماده باش کامل بیمارستان‌های کرمان و هرمزگان در پی وقوع زمین لرزه در جنوب کشور خبر داد.

دکتر جعفر میعادفر در این باره اظهار کرد: بیمارستان‌های کرمان و هرمزگان در پی وقوع زمین لرزه در هرمزگان در آماده باش در آمدند.

وی با بیان اینکه این زمین لرزه از قدرت بالایی برخوردار بوده است، گفت: بالگرد اورژانس و دو قایق آمبولانس در حال ارزیابی منطقه هستند.

همچنین مجتبی خالدی -سخنگوی سازمان اورژانس کشور در این باره اظهار کرد: زمین لرزه‌ای با قدرت بیش از ۶ ریشتر در هرمزگان رخ داده است.

وی ادامه داد: سال گذشته نیز شاهد وقوع زمین لرزه در این محدوده بودیم.

خالدی گفت: ۵ آمبولانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس از هرمزگان و پنج دستگاه آمبولانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس از فارس در حالت آماده باش هستند. تیم‌های ارزیاب در محل در حال ارزیابی هستند و یک فروند بالگرد اورژانس نیز اعزام شد.

منبع: ایسنا

اخبار مرتبط
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها
پیشنهاد سردبیر