زنگ پایان

حرکت لوکوموتیو بورس به رهبری خودرویی‌ها

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 17 پسندیدن
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
Playback Rate
1.00x

بازار سرمایه با لیدری گروه خودرو کار خود را صعودی به پایان رساند و شاهد رشد 1.2 درصدی نماگر اصلی بازار سهام بودیم. شاخص کل بورس اوراق بهادار در پایان بازار امروز در ارتفاع 1.598 میلیون واحدی کار خود را به پایان رساند. شاخص کل هم‌وزن هم در پایان ساعت معاملاتی امروز رشد 1.89 درصدی را تجربه کرد که نشانگر وضعیت بهتر کوچکترها است.

ارزش معاملات خرد سهام و حق تقدم با احتساب معاملات صورت گرفته در صندوق‌های سهامی به 8608 میلیارد تومان رسید و از این میان شاهد ورود پول بیش از 719 میلیارد تومانی توسط کدهای حقیقی به کلیت بازار سهام بودیم. جالب اینجاست که از صندوق‌های درآمد ثابت هم امروز حدود 716 میلیارد تومان خروچ پول را شاهد بودیم که به صورت سنتی امری مثبت برای رشد بازار سهام محسوب می‌شود.

در بخش اول برنامه امروز سهیل محمودزاده کارشناس بازار سرمایه به بررسی بازار امروز و مهم‌ترین اتفاقات بازار سرمایه پرداخت. به عقیده وی در حال حاضر در بازار سرمایه نسبت به سایر بازارهای سرمایه‌گذاری فرصت‌های مطلوب‌تری وجود دارد و به نظر وی سهامی از گروه‌های دارویی، پخش و کانه‌های غیر فلزی می‌توانند در سیکل صعودی فعلی پیشران باشند.

سازمان بورس ابتدا قصد داشت، طرح افزایش دامنه نوسان را به صورت آزمایشی در برخی از بازارها اجرا کند و اگر مشکل مهمی وجود نداشت، این طرح را در سایر بازارها هم اجرا کند. اما به نظر می‌رسد که این آزمایش همچنان ادامه دارد و موجب به وجود آمدن ناکارایی بزرگی در بازار سرمایه شده است.

در این نمودار توزیع بازدهی سهام با دامنه نوسان متفاوت در دوماه اخیر را مشاهده می‌کنید و همانطور که در نمودار مشخص است، مستقل از وضعیت بنیادی، تکنیکال و به طور کلی بعد تحلیلی موثر بر شرکت، نمادهایی که با دامنه نوسان بالاتر دارند، بازدهی بالاتری را هم به صورت میانگین نصیب سرمایه‌گذاران خود کرده‌اند. این موضوع نمایان‌گر ریسک سیستماتیکی است که سازمان بورس با طرح خود برای دسته نمادهای مختلف ایجاد کرده است.

در بخش دوم برنامه هم مهدی خان محمدی، عضو تحریریه فردای اقتصاد به بررسی گزارشات کدال برخی از خودروسازان پرداخت.

ویدئوهای مرتبط
فهرست پخش
شروع برنامه
پیشنهاد سردبیر