چه کسانی می‌توانند کارت اعتباری خرید دریافت کنند؟

  • اشتراک‌گذاری
  • 💜1
  • 👁️62733
  • 💬0

بورسان: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حساب توئیتر خود از صدور کارت اعتباری با وثیقه سهام عدالت یا یارانه بدون نیاز به مراجعه به بانک خبر داد.

«محمد شریعتمداری» در حساب توئیتر خود نوشت:

«به ابتکار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و برای نخستین بار تامین مالی خرد مبتنی بر زنجیره تولید از طریق صدور کارت اعتباری خرید با هدف افزایش قدرت خرید مردم و با توثیق سهام عدالت یا یارانه، بدون نیاز به مراجعه به بانک آغاز شد»

محمد شریعتمداری همچنین در حاشیه جلسه هیات دولت گفته بود: یکی از این حمایت‌ها این است که به تمام افراد یارانه‌بگیر معیشتی که معادل ۶۰ میلیون نفر هستند، یک ماه یارانه معیشتی مازاد در روز‌های آغازین ماه مبارک رمضان واریز می‌شود.

وزیر تعاون افزود: دولت تصمیم گرفت برای افزایش قدرت خرید مردم به خصوص آن‌هایی که سهام عدالت دارند به اعتبار برگه سهام عدالت کارت اعتباری صادر می‌شود، البته این شروع کار است و در ادامه از امکانات یارانه معیشتی، یارانه نقدی و حتی افرادی که اوراق بهادار الکترونیکی دارند به عنوان وثایقی برای صدور کارت اعتباری برای مصرف‌کنندگان استفاده می‌شود.

شریعتمداری افزود: افراد می‌توانند به کمک کارت‌های اعتباری به مدت پنج ماه بدون پرداخت بهره به صورت موردی و یکجا کالا‌هایی را از فروشگاه‌های زنجیره‌ای منتخب که ۵ هزار واحد است، خرید کنند.

شریعتمداری اضافه کرد: چنانچه دارندگان کارت اعتباری خوش حساب باشند از تشویق‌هایی هم در طول مسیر بهره‌مند می‌شوند و به این ترتیب ابزار جدیدی برای بالابردن قدرت خرید مردم است. وزیر تعاون درباره تصویب حق مسکن کارگران هم گفت: افزایش ۱۵۰ هزار تومانی حق مسکن کارگران در سال ۱۴۰۰ به هیات وزیران ارائه شده است و امیدواریم در جلسه آینده تصویب شود.

روز گذشته حسن روحانی نیز در این خصوص گفت: این یک اقدام رفاهی برای مردم و کمک به تولید است. ما هزینه‌های تولید را هم با این اقدام کم می‌کنیم بنابراین این اقدام برای مردم توضیح داده شود.
وی با بیان اینکه پشتوانه این کارت، اعتباری خواهد بود، گفت: البته مورادی مثل یارانه و اوراق دیگر هم می‌تواند پشتوانه باشد اما یکی از پشتوانه‌ها که بیش از ۴۰ میلیون نفر به راحتی می‌توانند از آن استفاده کنند، سهام عدالت است.

بر این اساس می‌توان گفت که یک خانوار 4 نفره که همگی دارای سهام عدالت هستند می‌توانند 28 میلیون تومان کارت اعتباری دریافت کنند.

تا کنون اعلام می‌شد که به سهامداران عدالت کارت اعتباری عرضه خواهد شد و دو بانک ملی و تجارت نیز برای ارائه این خدمات معرفی شده بود. با این حال به نظر می‌رسید، متقاضیان این کارت‌های اعتباری چندان در دریافت این کارت‌ها موفق نبوده‌اند. حال گفته شده که به غیر از سهامدارن عدالت به یارانه بگیران نیز کارت اعتباری داده خواهد شد، اما مبلغ این کارت هنوز برای یارانه بگیران مشخص نشده است.

قرار است به‌زودی جزئیات بیشتری در خصوص این کارت اعتباری منتشر شود.

در همین رابطه بخوانید:

کدام بانک‌ها کارت اعتباری سهام عدالت صادر می‌کنند؟

بسته کمک معیشتی در ماه رمضان

اخبار مرتبط
💬 نظرات
برای نظر دادن وارد شوید
هنوز نظری داده نشده است، شما اولین نفر باشید...
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها
پیشنهاد سردبیر