باقری کنی: پنجره توافق هسته‌ای برای همیشه باز نمی‌ماند

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 1 پسندیدن
معاون سیاسی وزیرخارجه ایران گفت: ه هیچ دلیلی برای عقب‌نشینی ما از سیاست هسته‌ای وجود ندارد مگر اینکه طرف مقابل متعهد شود.

«علی باقری کنی» معاون سیاسی وزیرخارجه ایران و عضو ارشد مذاکره‌کننده در مصاحبه با شبکه الجزیره اعلام کرد آمریکا چاره‌ای جز پذیرش واقعیت جدید در مورد توافق هسته‌ای ندارد، ما برای لغو تحریم‌ها ضمانت می‌خواهیم و واشنگتن باید در مذاکرات وین تضمین کند این تحریم‌ها را برمی‌دارد.

آینده مذاکرات چه خواهد شد؟

باقری کنی در ادامه افزود: هیچ دلیلی برای عقب‌نشینی ما از سیاست هسته‌ای وجود ندارد مگر اینکه طرف مقابل متعهد شود. ما فعالیت‌های هسته‌ای خود را مطابق با مفاد توافق هسته‌ای ادامه و توسعه می‌دهیم و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نیز باید ویژگی فنی خود را حفظ کند و تسلیم هیچ فشار سیاسی نشود.

مذاکره‌کننده ارشد کشورمان اضافه کرد: باید بر جدی شدن مذاکرات وین و بر رفع تحریم‌های ناعادلانه تمرکز کنیم. پنجره توافق هسته‌ای برای همیشه باز نمی‌ماند مگر اینکه توافق به‌دست آمده تضمین‌هایی بدهد که ایران از آنها سود ببرد.

باقری کنی در انتها نیز اعلام کرد پیام‌های دولت آمریکا متناقض است و دولت این کشور همچنان در حال اتخاذ سیاست ترامپ (رئیس‌جمهور پیشین آمریکا) است.

پیش از این هم «لورا کلی» تحلیلگر پایگاه خبری هیل افشا کرده بود «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا در قبال ایران مطابق با میل صهیونیست‌ها عمل می‌کند.

روز گذشته نیز «برت مک گورک» هماهنگ‌کننده شورای امنیت ملی آمریکا در امور خاورمیانه در نشست منامه اعلام کرد در میز وین به دنبال دیپلماسی است، اما به صورت کلی سیاست آمریکا درخصوص ایران مشخص است و درصورت به نتیجه نرسیدن این مذاکرات واشنگتن اقدامات دیگری انجام خواهد داد.

منبع: اقتصاد نیوز

اخبار مرتبط
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها
پیشنهاد سردبیر