سود ۵۵۰ هزار تومانی سهام عدالت کی واریز می‌شود؟

سود ۵۵۰ هزار تومانی سهام عدالت کی واریز می‌شود؟
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 1 پسندیدن
سود ۵۵۰ هزار تومانی و یک میلیونی برای دارندگان سهام عدالت از ابتدای اسفند امسال آغاز می‌شود و برای برخی سود سهام عدالت ۲ برابر شده است.

سید احسان خاندوزی، وزیر امور اقتصادی و دارایی در حاشیه جلسه شورای عالی بورس به تصمیمات گرفته شده در جلسه امروز این شورا اشاره کرد و افزود: شورای عالی بورس امروز جلسه‌ای را به‌طور اختصاصی درمورد سهام عدالت برگزار کرد. وی درمورد جاماندگان سهام عدالت گفت هنوز دستور جلسه‌ای در خصوص جاماندگان سهام عدالت در دستور کار قرار نگرفته است.
وزیر امور اقتصادی و دارایی اعلام کرد: مجامع عمده شرکت‌ها در نیمه نخست سال ١٤٠٠ برگزار شد اما سود دارندگان سهام عدالت به روش مستقیم و غیرمستقیم تاکنون پرداخت نشده است که بر این اساس مقرر شد با تعاملی که میان شرکت‌های سرمایه گذاری استانی و کانون سهام عدالت صورت می‌گیرد، به سرعت و تا قبل از پایان اسفند ماه امسال سود سهام عدالت سال ٩٩ به همه دارندگان این سهام پرداخت شود.

سود سهام عدالت سال ۱۴۰۰ واریز شد

به گفته عشقی رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار مشمولانی که ارزش اولیه سهام آن‌ها ۴۹۲ هزار تومان است حدود ۵۳۲ هزار تومان، مشمولانی که ارزش اولیه سهام آن‌ها ۵۳۲ هزار تومان است، حدود ۵۷۵ هزار تومان و مشمولانی که ارزش اولیه سهام آن‌ها یک میلیون تومان است نیز حدود یک میلیون تومان سود دریافت خواهند کرد. اگر سود سهام عدالت واریز نشد چه کنیم؟

سود واریزی برای دارندگان سهام عدالت چقدر است؟

خاندوزی به رقم واریزی سود سهام عدالت اشاره کرد و گفت: برآورد دبیرخانه شورای عالی بورس این است که حدود ٥٥٠ هزار تومان سود به ازای هر یک از دارندگان سهام عدالت و تا قبل از پایان سال ١٤٠٠ پرداخت شود.

سود سهام عدالت برای سهامدارانی که دارای سهام یک میلیونی هستند حدود یک میلیون تومان است اما برای مشمولان دارای سهام ٥٣٠ هزار تومان حدود ٥٥٠ هزار تومان سود پرداخت می‌شود.

حسین قربانزاده رئیس سازمان خصوصی‌سازی نیز سود سهام عدالت ۵۳۰ هزار تومانی را حدود ۶۰۰ هزار تومان اعلام کرد و گفت: فرآیند واریز سود سهام عدالت از اول اسفند ماه آغاز می‌شود و تا قبل از پایان سود همه دارندگان سهام عدالت پرداخت می‌شود.

سود سهام عدالت ۲ برابر شد؟

حسین قربانزاده، رئیس سازمان خصوصی‌سازی با اشاره به اینکه سود در نظر گرفته شده برای شرکت‌های غیربورسی سهام عدالت برابر با ۲۸۰۰ میلیارد تومان است، گفت: سیزده شرکت غیر بورسی در این مجموعه حضور دارند و سود سهام شرکت‌های بورسی نیز برابر با ۲۹ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان برآورد شده است.

وی سود سهام عدالت ۵۳۰ هزار تومانی را حدود ۶۰۰ هزار تومان اعلام کرد و گفت: فرآیند واریز سود سهام عدالت از اول اسفند ماه آغاز می‌شود و تا قبل از پایان سود همه دارندگان سهام عدالت پرداخت می‌شود.

معاون وزیر اقتصاد با اشاره به اینکه سود تخصیصی افزایش ۳ برابری را تجربه کرده است، افزود: مجموع سود توزیعی سال گذشته در حدود ۹۵۰۰ میلیارد تومان بوده که مجموع آن به ۳۱ هزار میلیارد تومان رسید که بدین معناست که عدد ۳ برابر شده است.

چرا سود سهام عدالت همه افراد یکسان نیست؟

در کل سود نقدی به کسانی تعلق می‌گیرد که در تاریخ مجمع سهامدار شرکت‌ها باشند.
از آن جایی که تاریخ مجامع شرکت‌های سرمایه گذاری استانی مشخص نیست بر اساس بخشنامه شورای عالی بورس تصویب شد که اول اسفند را به عنوان تاریخ مجمع شرکت‌های سرمایه گذاری استانی در نظر گیرند.
به گفته توکلی؛ بنابراین افرادی که تا یک اسفند این سهام را دارند می‌تواند سود خود را دریافت کنند و اگر قبل از این تاریخ سهم خود را به فروش برسانند سودی دریافت نخواهند کرد.

قرار است سود سهام عدالت مانند سال گذشته از طریق سجام پرداخت شود.

منبع: ایرنا

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر