گزارش‌های درخشان بهاری حال بورس را عوض می‌کنند؟

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 1 پسندیدن

بورسان: امروز گزارش فصل بهار جذابی از شرکت‌ها روی سامانه کدال قرار گرفت. در برنامه زنگ پایان امروز همراه با امیر هوشنگ نوایی تحلیل‌گر بورسان به بررسی صورت‌های مالی فصل بهار بانک سامان، فروسیلیس خمین، فولاد آلیاژی ایران و سیمان صوفیان پرداختیم.

بانک سامان در مسیر سودآوری پایدار؟

صورت‌های مالی بهار سامان را صف کرد
بانک سامان روند خوب سودآوری فصل گذشته را ادامه داد، این گزارش خوب سامان را امروز از محدوده منفی به سقف رساند و در نهایت این سهم به صف خرید نشست‌.
در بهار سال ۹۹ هزینه سود سپرد‌ه‌ها از درآمد تسهیلات شرکت بیش‌تر بود، اما رفته رفته این فاصله کاهش یافت و شرکت در محدوده سودآوری قرار گرفت.

بهبود تولید، کلید افزایش سود فروسیل

فروسیل از جمله نمادهایی است که به تازگی وارد بازار سرمایه شده است. این شرکت در بهار ۱۴۰۱ روند سودآوری خود را حفظ کرد، البته سود سرمایه‌گذاری شرکت در صورت‌های مالی اعمال شده که این سود تکرار شونده نخواهد بود.
نکته‌ی مهم در عملیات شرکت بازگشت یک کوره به خط تولید شرکت است که سال گذشته از خط تولید خارج شده بود و این موضوع چشم انداز سودآوری شرکت را در فصل تابستان افزایش می‌دهد.

حاشیه سودهای فولاژ به کف رسید

سودآوری فولاد آلیاژی ایران نسبت به فصل گذشته کاهش یافته، اما هم‌چنان سود عملیاتی شرکت بالاست. دلیل افزایش سود خالص زمستان شرکت سود تقسیمی زیرمجموعه‌ها و مشخصل آهن و فولاد غدیر است.
نکته مهم دیگری که در صورت‌های مالی شرکت وجود دارد افزایش نرخ‌های شرکت تا سقف قیمتی و در مقابل کاهش هزینه مواد مصرفی فولاژ است.

سیمان صوفیان از انتظار تحلیلگران فراتر رفت

در آخرین گزارش اجماع تحلیلگران سود ۷۷ تومانی به ازای هر سهم برای سصوفی پیش‌بینی شده بود، در حالی که شرکت در فصل بهار ۱۱۰ تومان سود ساخته است و نسبت به فصل زمستان رشد قابل توجهی در سودآوری داشته است.
تولید سیمان صوفیان در فصل بهار در سطح نرمالی بوده، اما نرخ ها افزایش خوبی را تجربه کرده‌اند و این موضوع می‌تواند چشم‌انداز سودآوری شرکت در زمستان را افزایش دهد.

مشاهده برنامه کامل
اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر