قدرت نمایی تک سهم‌های بورسی

قدرت نمایی تک سهم‌های بورسی
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن

بورسان : بازار سهام امروز هم مانند چند روز گذشته با صف فروش‌های سنگین و معاملات کم رمق همراه بود. علی‌رغم این وضعیت نمادهایی توانستند عملکرد متفاوتی را از خود نشان دهند. در این بین، برخی نمادها در گروه مواد غذایی، بانک‌ها و موسسات، سیمان، خودرو و در نهایت فلزات اساسی توجه بیشتری را به خود جلب ‌کردند.

کدام نمادهای غذایی‌ سبز پوش بودند؟

شاخص گروه غذایی، به مدد نمادهای غبشهر و غپاک توانست شرایط بهتری را نسبت به کل بازار به‌دست آورد. به طوری که با رشد ۰.۵۸ درصدی جز معدود صنایعی بود که در بازار امروز به رنگ سبز در تابلو معاملات به نمایش درآمد.

غپاک امروز با توجه به وضعیت تکنیکالی و عبور از سقف قیمتی تاریخی خود با تقاضا مواجه شد و ارزش معاملات خوبی را ثبت کرد.

غبشهر با انتشار گزارش سه ماهه ابتدایی سال مالی، خبر از روند رو به رشد فعالیت عملیاتی شرکت و بهبود سودآوری داد. این شرکت در حالی در گزارش ۳ ماهه به ازای هر سهم مبلغ ۶۳ تومان سود شناسایی کرده که در کل سال مالی قبل به ازای هر سهم ۵۶ تومان سود شناسایی شده بود.

رونق به بانک‌ها برمی‌گردد؟

گروه بانک‌ها و موسسات ارزش معاملات بالایی را ثبت کردند. در این گروه بیشترین ارزش معاملات متعلق به بانک ملت بود که توانست از صف فروش تا محدوده مثبت حرکت کند و در نهایت در مثبت ۱ به کار خود پایان داد. وملل و وپاسار همچون روزهای گذشته معاملات خوبی را پشت سر گذاشتند و تا انتهای بازار در بازه مثبت معامله شدند. افزایش اخبار برجامی و بهبود چشم‌انداز احیا می‌تواند از دلایل افزایش حجم معاملات این صنعت باشد.

سیمانی‌ها افزایش نرخ می‌دهند؟

از دیگر صنایع مورد توجه بازار امروز گروه سیمانی بود که خبر افزایش نرخ ۳۵ درصدی سیمان سفید چند روزی است با انتشار افشای اطلاعات شرکت‌های این گروه تایید شده است.

طبق اخرین خبرها شرکت‌های تولیدکننده سیمان خاکستری خواستار نرخ‌گذاری سیمان متناسب با قیمت میلگرد تولید داخل شده‌اند. به طوری که قیمت سیمان خاکستری فله‌ای معادل یک سی‌ام نرخ سبد میلگرد در بورس کالا تعیین شود.

در این گروه نمادهای سمازن، سیتا، ساراب، سخوز و سمتاز در بازه مثبت به کار خود پایان دادند.

تداوم صعود خزامیا

در گروه خودرویی با وجود معاملات ضعیف پی در پی، خزامیا معاملات خوبی را از خود به نمایش گذاشته است. این نماد با توجه به گزارش منتشر شده و روند رو به رشد تولید و فروش خود، در طی روزهای اخیر مورد توجه معامله‌گران قرار گرفته است. در دو هفته اخیر قیمت هر سهم خزامیا با رشد ۱۵ درصدی از ۷۸۵ به ۹۰۲ تومان رسیده است.

تلاش ناکام فولاد برای رهایی از صف فروش

اما شاخص گروه فلزات اساسی برای چندمین روز متوالی بیشترین کاهش در بین صنایع مختلف را تجربه کرده است. نمادهای فولاد و فملی از تاثیر‌گذاران این گروه بوده‌اند به طوری که نه تنها بر شاخص فوق بلکه بیشترین اثر منفی بر شاخص کل را نیز به نمایش گذاشتند. فولاد برخلاف دیگر سهم‌های این گروه ارزش معاملات بالایی را به ثبت رساند و چندین مرتبه صف فروش آن برچیده شد، اما با این وجود به دلیل فشار عرضه در نهایت با صف فروش به کار خود پایان داد. فولاد امروز بعد از پالایشی یکم و دارا یکم، بیشترین ارزش معاملات را داشته است.

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر