شمارش معکوس

فضای مناسب تولید و فروش شرکت‌های بورسی

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 22 پسندیدن
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
Playback Rate
1.00x

شاخص کل بورس و اوراق بهادار روز گذشته ۸۰ درصد مثبت بسته شد. ارزش معاملات سهام کمتر از ۴ هزار میلیارد تومان و شاهد خالص فروش اشخاص حقیقی به میزان ۱۳۰ میلیارد تومان بودیم.

یک مقدار فضای انتخاباتی کشورمان بعد از مناظرات آرام شده و خبر جدید اقتصادی در آن سمت نداریم. انتظار داشتیم که حضور بیشتر کاندیداها یا نمایندگان آنها را در فضای مجازی و تشریح برنامه هایشان داشته باشیم.

از برجام هم خبر جدیدی نیست. سران ۳۰ کشور عضو ناتو از احیای برجام حمایت کردند.

به طور کلی فضای سیاسی اقتصادی ایران در این روزها آرام است. بازارها کم نوسان شدند و منتظر موضع گیری های جدید سیاسی هستند.

واکسن ایرانی کرونا مجوز اضطراری استفاده در داخل را اخذ کرد.

نرخ برابری دلار به ریال در بازار تهران در کانال ۲۳ هزار تومان قرار دارد.

در بازارهای جهانی نفت برنت ۷۳ دلار، فلز مس ۹۷۳۵ دلار، فلز روی ۲۹۸۸ دلار، طلا ۱۸۶۳ دلار و بیت کوین ۴۰ هزار و ۲۰۹ دلار در حال معامله اند.

بهرام گروسی در مورد شاخص تولیدات صنعتی کیان توضیحاتی ارائه کردند. مطابق اطلاعات، شاخص تولیدات صنعتی شرکت های بورسی و فرابورسی در اردیبهشت ماه، در زمینه مقدار فروش و هم مقدار تولید و همچنین نرخ فروش بهتر از دوره‌های گذشته خودشان عمل کرده‌اند. به نظر می رسد که سال ۱۴۰۰ سال خوبی برای شرکت های لیست شده در بازار سرمایه ایران از منظر تولید و فروش باشد.

مسعود جعفری شاخص مدیران خرید یا شامخ را توضیح دادند. مطابق شامخ، حال صنایع در اقتصاد ایران خوب است. نبود ارز وارداتی و همچنین کالاهای مترادف خارجی باعث شده که شرکت‌های ایرانی فرصت های مناسب تولید و سودآوری داشته باشند.

هم اکنون بازار سرمایه متعادل به کار خود ادامه می دهد. صنعت خودرو، فلزات اساسی، پالایش و غذایی بیشترین ارزش معاملات را به خودشان اختصاص داده اند.

به صورت منظم متنوع در جای‌جای بازار نقاط سبز رنگ و مثبت را شاهدیم. ارزش معاملات ۹۰۰ میلیارد تومان و شاهد خالص فروش اشخاص حقیقی در بورس هستیم.

ویدئوهای مرتبط
فهرست پخش
شروع برنامه
پیشنهاد سردبیر