ماجرای پرداخت حق دلالی توسط فولاد مبارکه چیست؟

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
رئیس انجمن سنگ آهن ایران، گفت: بهتر است فولاد مبارکه از راه‌های قانونی مانند بورس کالا برای خرید سنگ آهن مورد نیاز خود اقدام کند.

مهرداد اکبریان در رابطه با فعالیت‌های فولاد مبارکه در تهیه سنگ آهن گفت: فعالیت‌های فولاد مبارکه در خرید سنگ آهن و نحوه پرداخت هزینه‌های این شرکت درست و پسندیده نیست. اگر این شرکت از طرق قانونی‌تر مانند بورس برای خرید سنگ آهن اقدام می‌کرد، نیازی به هزینه‌هایی مبنی بر پاداش فروش سنگ آهن نداشت.

وی در ادامه توضیحات خود تصریح کرد: افرادی که این پاداش‌ها و مبالغ را گرفته‌اند، نامشخص هستند و معلوم نیست که این افراد در تولید مواد معدنی دست مستقیم دارند و یا افرادی بیرون از گود هستند. به طور قطعی می‌توان گفت که این افراد تنها واسطه بین حلقه‌های زنجیره هستند و عملاً، یک هزینه اضافه برای شرکت فولاد مبارکه درست کرده‌اند.

رئیس انجمن سنگ آهن کشور با تأکید بر سیاست‌های غلط فولاد مبارکه، اضافه کرد: اگر مدیران این مجموعه بزرگ در حوزه تولید فولاد از ابتدای کار با ما مشورت می‌کردند، قطعا ما به آنها پیشنهاد می‌دادیم که به صورت شفاف با ما قرارداد ببندند و یا از طریق بورس سنگ آهن خریداری کنند و بورس را به رسمیت بشناسند تا نیازی به پرداخت گزاف به واسطه‌ها نباشد.

اکبریان درباره علت این اقدامات فولاد مبارکه گفت: علت اصلی این نوع عملکردهای فولاد مبارکه این است که این شرکت قصد دارد سنگ آهن را به قیمت واقعی خریداری نکند و به این منظور، کمیسیون به دلالان پرداخت کرده است.

خبر مهم برای سهامداران سیمانی

منبع: تسنیم

اخبار مرتبط
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها
پیشنهاد سردبیر