تجمع اعتراضی معلمان به اجرا نشدن طرح رتبه بندی + فیلم

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن

امروز تعدادی از فرهنگیان آموزش‌وپرورش در اعتراض به اجرانشدن طرح رتبه‌بندی و مسائل صنفی در برخی از استان‌ها تجمع مسالمت‌آمیزی را برگزار کردند.

فرهنگیان شعارهایی نظیر «رتبه‌بندی معلمان حق مسلم ماست»، «هستیم بر آن عهد که بستیم»، «رسیدگی به وضعیت معیشتی بازنشستگان» را سر می‌دادند. این تجمعات در برخی شهرها مانند شیراز با شعارهای غیرصنفی همراه شد. در چند استان برخی افراد که هویتشان نامعلوم بود با سردادن شعارهای سیاسی قصد برهم زدن تجمع امروز معلمان را داشتند.

باتوجه به وعده‌های دولت مبنی بر صدور احکام رتبه‌بندی معلمان در پایان بهار، تعداد تجمع‌کنندگان نسبت به اجتماع‌های قبلی، کاهش یافته و در برخی استان‌ها هیچ تجمعی صورت نگرفت. گرچه فیلم‌های منتشرشده در فضای مجازی در شهرهایی مانند شیراز قدیمی است و اعتراض معلمان امروز در حیاط اداره آموزش‌وپروش فارس برگزار شده است.

تجمع‌های امروز در استان‌های فارس، اصفهان، کردستان، خراسان شمالی، مرکزی، بوشهر، البرز، زنجان، کرمانشاه، خوزستان، آذربایجان‌شرقی، همدان و مازندران در مقابل ادارات آموزش‌وپرورش شکل گرفت.

عناصر نفوذی دستگیر شدند

عده‌ای از عناصر معاند و نفوذی که در ادامه تحرکات و برنامه‌ریزی‌های قبلی درتلاش بودند در آستانه روز معلم مطالبات به‌حق معلمان را به حاشیه بکشانند توسط سربازان گمنام امام‌زمان(عج) بازداشت شدند.

این افراد که با شبکه‌های ضد انقلاب مرتبط و از طریق بعضی از عناصر اپوزیسیون خارج از کشور هدایت می‌شدند، قصد داشتند تجمعات فرهنگیان به مناسبت روز معلم را به اغتشاش بکشانند.

برخی از افراد بازداشت شده دارای سابقه امنیتی بوده و با سوءاستفاده از عنوان تشکل‌های صنفی فرهنگیان که یک شورای غیرقانونی است، در تلاش بودند مطالبات به حق و صنفی فرهنگیان را که با پیگیری‌های معلمان و اهتمام دولت در زمینه اجرایی کردن قانون رتبه‌بندی در حال تحقق است به انحراف کشانده و مقاصد سیاسی و امنیتی سوء خود را اجرایی کنند.

منبع: فارس

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر