کدام مشاغل از شنبه اجازه فعالیت یافتند؟ / کدام مشاغل همچنان بسته‌اند؟

  • اشتراک‌گذاری
  • 💜2
  • 👁️219
  • 💬0

بورسان: با پایان یافتن محدودیت‌های دو هفته‌ای و ورود تهران به محدوده هشدار نارنجی از قرمز، تعداد مشاغلی که از شنبه اجازه فعالیت دارند، افزایش یافته است. 

آنطور که اتاق اصناف تهران تاکید کرده که مشاغل گروه ۱ و ۲ از شنبه ۱۵ آذر ماه در تهران مجاز به فعالیت هستند. با این حال ساعت پایان فعالیت روزانه این دو گروه نیز در شهر تهران راس ساعت ۲۰ خواهد بود.

این تصمیم به دنبال کاهش شیوع ویروس کرونا در تهران اخذ شده است. محدوده قرمز به حالتی گفته می‌شود که به ازای هر 100 نفر 10 نفر بستری شده باشند و محدوده نارنجی به حالتی می‌گویند که تعداد بستری شده‌ها به ازای 100 نفر به 4 تا 6 نفر برسد. فرمانده ستاد عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران دیروز اعلام کرد که از شنبه شرایط تهران به عنوان شهر نارنجی تلقی می‌شود. به گفته او، آمار کرونا در تهران حدود ۱۰ تا ۱۲ درصد نسبت به هفته گذشته کاهش داشته است.

بر این اساس به غیر از ۲۶ دسته مشاغل گروه یک که طی دو هفته گذشته مجاز به فعالیت بودند و جزو مشاغل ضروری محسوب می‌شدند،  ۱۴ دسته مشاغل گروه 2 که شامل مشاغلی چون نمایشگاه‌های ماشین، شیروینی فروشی‌ها و خشکبار، پاساژها، رستوران‌ها و ... هستند نیز در تهران مجاز به فعالیت شدند. با وجود کاهش محدودیت‌‎ها برای مشاغل، اما همچنان منع ترددهای شبانه در تهران ادامه دارد. 


همچنین مشاغل گروه 3 و 4 از فعالیت منع شده‌اند. این گروه شامل آرایشگاه‌های زنانه، مدارس، دانشگاه‌ها، زبان‌سراها، سینما و ... هستند. لیست کامل مشاغل گروه 3 و 4 در جدول زیر آمده است.

 

اخبار مرتبط
💬 نظرات
برای نظر دادن وارد شوید
هنوز نظری داده نشده است، شما اولین نفر باشید...