روبل وارد بازار متشکل ارزی می‌شود

روبل وارد بازار متشکل ارزی می‌شود
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 1 پسندیدن
مدیرکل روابط عمومی بانک مرکزی اعلام کرد: نماد معاملاتی روبل در بازار متشکل ارز ایران در روز سه شنبه هفته جاری، ۲۸ تیر راه‌اندازی می‌شود که جزئیات چگونگی انجام معاملات در نماد معاملاتی روبل به‌ زودی توسط بازار متشکل ارزی منتشر خواهد شد.

مصطفی قمری‌وفا، مدیرکل روابط عمومی بانک مرکزی در حساب شخصی خود در توئیتر نوشت: با اضافه شدن نماد معاملاتی جدید و آغاز معاملات روبل در بازار متشکل ارزی، صادرکنندگان ایرانی از طریق بانک‌ها و صرافی‌های کارگزار بازار متشکل معاملات ارزی می‌توانند همانند اسکناس دلار و یورو، روبل را با نرخ توافقی در این بازار عرضه کنند.

او افزود: متقاضیان اسکناس روبل از جمله دانشجویان هم در چارچوب مقررات ارزی بانک مرکزی می‌توانند درخواست خود را در یکی از سرفصل‌های مصارف ارزی خدماتی (غیر بازرگانی) که از سوی بانک مرکزی تعیین شده است ثبت کنند.

به گفته قمری‌وفا، جزئیات چگونگی انجام معاملات در نماد معاملاتی روبل به‌ زودی توسط بازار متشکل ارزی منتشر خواهد شد.

این در حالیست که دیروز سعید محمد، مشاور رئیس‌جمهور در امور مناطق آزاد تجاری–صنعتی و ویژه اقتصادی و دبیر شورای‌ عالی مناطق آزاد تجاری-صنعتی و ویژه اقتصادی ایجاد یک منطقه آزاد مشترک بین ایران و روسیه را از اهداف آتی دبیرخانه شورای‌عالی مناطق آزاد خواند و تاکید کرد که طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، در آینده نزدیک این مهم تحقق خواهد گرفت.

جزئیات تفاهم نامه بانکی ایران و روسیه

هفته گذشته نیز علی صالح آبادی، رئیس کل بانک مرکزی درباره سفر خود به روسیه گفت: در این سفر گفتگوهای بسیار خوب و ارزنده ای با مقامات عالی و اقتصادی روسیه داشتیم و با توجه به تاکیدات روسای جمهور دو کشور به توسعه روابط پایدار اقتصادی بین ایران و روسیه مقرر شد در زمینه‌های مالی و بانکی زمینه‌های لازم را برای توسعه پایدار روابط ایجاد کنیم.

او با بیان اینکه و اراده سیاسی دو کشور هم بر توسعه تعاملات اقتصادی هست، ادامه داد: خوشبختانه هم از طرف جمهوری اسلامی ایران و هم از طرف روسیه علاقه‌مندی قابل ملاحظه‌ای برای توسعه روابط وجود دارد، لذا در این خصوص مذاکرات خوبی انجام شد و امیدوارم که این مذاکرات در آینده زمینه ساز توسعه پایدار روابط دو کشور باشد.

او افزود: در آینده نزدیک تفاهمات انجام شده در این سفر را اجرایی خواهیم کرد و نتایج آن را تجار، بازرگانان و فعالان اقتصادی دو کشور خواهند دید.

دلار و یورو در تبادلات تجاری ایران و روسیه حذف شد؟

رئیس کل بانک مرکزی ادامه داد: طبعا استفاده از ارزهای غیر دلار و یورو و سایر موضوعاتی که تجار و فعالان اقتصادی بتوانند از بسترهای جدید استفاده کنند جزو مواردی است که مورد پیگیری قرار می‌گیرد و انشاالله باید نتایج آن را در عمل شاهد باشیم.

منبع: ایرنا- روابط عمومی بانک مرکزی

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر