شمارش معکوس

چشم‌انداز بورس از نگاه تکنیکال

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 19 پسندیدن
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
Playback Rate
1.00x

بورس تهران روز گذشته با برگشت از معاملات منفی روز شنبه، توانست بازدهی مثبتی را به ثبت برساند. شاخص کل بورس روز یکشنبه رشد مثبت ... درصدی را به ثبت رساند و شاخص هم‌وزن نیز با ثبت عملکردی بهتر، ... درصد بر ارتفاع خود افزود تا کاهش روز یکشنبه به طور کامل جبران شود. نکته مثبت بورس روز گذشته را می‌توان ورود ۵۷ میلیارد تومانی پول از سمت کدهای حقیقی عنوان کرد اما ارزش معاملات با ثبت عدد ۳۵۰۰ میلیارد تومانی، همچنان در کانال ۳هزار میلیارد تومانی ثابت ماند.

مجید عشقی رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار از سمت خود استعفا داد و گفته می‌شود که محمد رضوانی‌فر مدیرعامل سابق شستا جایگزین وی خواهد شد.

بازارهای جهانی امروز بازگشایی می‌شوند و در ابتدای معاملات شاهد روندی منفی در نقت و طلا هستیم. چشم‌انداز رکودی در اقتصاد جهانی و افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در کشور چین عامل اصلی کاهش قیمت در کامودیتی‌ها هستند.

در بخش اول شمارش معکوس امروز همراه با شاهرخ شریعتی کارشناس ارشد بازار سرمایه به بررسی روند تکنیکال شاخص و صنایع پرداختیم. طبق تحلیل او، صنایع در نمودارهای تکنیکالی خود روندهای متفاوتی را در پیش گرفته‌اند اما به طور کلی به نظر می‌رسد که طی هفته قبل و هفته جاری، احتیاط در معاملات بیشتر از قبل است. چشم‌انداز بودجه ۱۴۰۲ و احتمال قطعی گاز نیز از دیگر عواملی است که در روند بازار سرمایه در ادامه مسیر تاثیرگذار خواهد بود.

در بخش دوم برنامه نیز همراه با مهدیه علیجانی کارشناس بازار سرمایه به بررسی معاملات بورس کالا در هفته گذشته پرداختیم.

ویدئوهای مرتبط
فهرست پخش
شروع برنامه
پیشنهاد سردبیر