سرمایه‌گذار شو

بنیادهای لغزنده بیت‌کوین

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 21 پسندیدن
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
Playback Rate
1.00x

در بخش اول برنامه همراه با امیر شاملویی به تحلیل خبر افزایش انتظارات تورمی بر اونس جهانی پرداختیم.

«خط فقر یک خانواده چهارنفره به ١٠میلیون تومان رسیده است و بیش از نیمی از مردم ایران در فقر مطلق به سر می‌برند. کارگران برای ادامه تحصیل فرزندانشان حتی توان خرید قسطی گوشی موبایل را هم ندارند.». این‌ها آماری است که یکی از بازرس‌های مجمع عالی نمایندگان کارگران کشور، اعلام کرده است. اما واقعا این مبلغ چقدر است؟ چگونه می‌توان معیاری برای سنجش خط فقر ارائه داد؟

در بخش دوم از برنامه مجید عینیان دکترای اقتصاد از دانشگاه صنعتی شریف تعریفی از معیار سنجش خط فقر پیشنهاد می‌کند. وی به تشریح این موضوع می‌پردازد که پاسخ به این سوال ارتباط نزدیکی با برآورد واقعی درآمد دارد که ما می‌توانیم به سادگی با مقایسه درآمد خود با «شاخص قیمت مصرف‌کننده» آن را بسنجیم. 

بشر به طور سنتی برای سرمایه‌گذاری انتخاب‌های محدودی داشته است، با این حال، اخیرا علاوه ‌بر کلاس‌های دارایی سنتی مثل طلا، مسکن، خودرو، بانک، سهام و... خبرهای حیرت‌انگیزی در رابطه با تحولات و روند صعودی رمز ارزها به خصوص بیت‌کوین شنیده می‌شود. اما آیا می‌توان به بیت‌کوین به عنوان یک کلاس دارایی نوظهور نگاه کرد؟ پیمان شوریابی، فارغ‌التحصیل دانشگاه وست ویرجینیا امریکا از عوامل موثر بر نوسانات قیمت بیت‌کوین می‌گوید.

ویدئوهای مرتبط
فهرست پخش
شروع برنامه
پیشنهاد سردبیر