تمدید منع ترددهای شبانه در تهران / محدودیت‎های کرونایی تا کنترل بیماری ادامه دارد

  • اشتراک‌گذاری
  • 💜1
  • 👁️142
  • 💬0

بورسان: هرچند تهران از وضعیت قرمز خارج و در وضعیت هشدار نارنجی قرار می‎گیرد، با این حال منع ترددهای شبانه پا برجاست. رئیس کمیته اجتماعی، انتظامی ستاد ملی مقابله با کرونا با تاکید بر ادامه داشتن محدودیت‎ها تا زمان کنترل کرونا اعلام کرده است: منع تردد شبانه از روز شنبه در شهرهای قرمز و نارنجی ادامه خواهد داشت. به گفته حسین ذوالفقاری:

محدودیت ها هوشمند است به این معنا که شهرهای کشور بر اساس ارزیابی هفتگی وزارت بهداشت در وضعیت های زرد، نارنجی و قرمز قرار می گیرند. بی تردید با توجه به این وضعیت ها محدودیت های متناسب اعمال خواهد شد.

اگر استانی این هفته وضعیتش از قرمز به نارنجی تقلیل پیدا کرده بود، محدودیت‌ها کم می‌شود اما اگر در هفته آینده وضعیت به حالت قرمز برگشته باشد محدودیت‌ها بیشتر می‌شود.

به این ترتیب از روز شنبه تا پایان هفته آینده بر اساس اعلام وضعیت شهرها محدودیت در آنها اعمال می شود.

خوشبختانه ظرف دو هفته گذشته تعدادی از شهرها از وضعیت قرمز خارج شدند به شکلی که از 160 شهری که در وضعیت قرمز بود در حال حاضر 64 شهر در وضعیت قرمز قرار گرفتند.

از شنبه تا پایان هفته آینده منع تردد خودروهای شهری از ساعت 21 تا 4 صبح در شهرهای با وضعیت قرمز و نارنجی اعمال خواهد شد تا به این ترتیب روند کنترل بیماری ادامه پیدا کند.

با توجه به محدودیت هایی که اعمال شده است 30 درصد فشار روی مترو و اتوبوس کاهش پیدا کرده اما باز هم شاهد ازدحام جمعیت هستیم و علت آن است که بسیاری ادارات بر اساس مصوبه ستاد ملی اعمال محدودیت ها را انجام نداده اند و به نوعی تخلف کرده اند که البته در موضوع نظارت ها با این موارد برخورد خواهد شد.

اجرای این طرح در مرحله اول دو هفته بود و از حالا به بعد روزهای دوشنبه وضعیت شهرها توسط وزارت بهداشت اعلام خواهد شد و بر مبنای آن از شنبه بعد اعمال محدودیت ها انجام می شود. در حقیقت در این طرح یک هفته و دو هفته نداریم. استمرار طرح تا زمان کنترل بیماری ادامه پیدا خواهد کرد.

اگر به ازای هر 100 نفر ۱۰ نفر بستری باشد وضعیت شهر قرمز است، اگر بستری‌ها زیر عدد شش باشد یعنی بین شش تا چهار باشد وضعیت نارنجی است و اگر زیر عدد چهار باشد وضعیت زرد است.طرح‌های جامع هوشمند محدودیت‌های کرونایی تا پایان سال تداوم دارد و اگر این می‌خواهیم این محدودیت‌ها کم شود باید رعایت کنیم.

 

اخبار مرتبط
💬 نظرات
برای نظر دادن وارد شوید
هنوز نظری داده نشده است، شما اولین نفر باشید...