جلسه رای اعتماد به وزرای پیشنهادی رئیسی در مجلس

سخنان وزرای پیشنهادی رئیسی و نمایندگان مجلس

پاسخ مثبت سه کمیسیون به صلاحیت وزیر پیشنهادی نیرو / محرابیان کیست؟

سه کمیسیون تخصصی انرژی، کشاورزی و عمران صلاحیت علی‌اکبر محرابیان وزیر پیشنهادی نیرو در دولت رئیسی را تایید کردند.

محرابیان (52 ساله متولد خوانسار) دارای مدرک مهندسی عمران از دانشگاه علم و صنعت و برای سال‌ها از نزدیکان احمدی نژاد بوده است. این نزدیکی به اندازه‌ای بود که برخی گفتند او خواهرزاده رئیس دولت نهم و دهم است، هرچند احمدی‌نژادو محرابیان این اخبار را تکذیب کرد.

محرابیان به مدت 4 سال یعنی از سال 86 تا 90 در دولت احمدی نژاد وزیر صنعت و معدن بوده است.

او در کارنامه خود سمت‌های دیگری چون مشاور رئیس جمهور و رئیس ستاد طرح‌های ویژه دولت نهم، نماینده ویژه رئیس جمهور در کارگروه مسکن کشور و مشاور شهردار تهران، رئیس موسسه عمران استان اردبیل را دارد که حضور و نزدیکی او به احمدی‌نژاد در همه این سمت‌ها احساس می‌شود.

آنطور که باشگاه خبرنگاران جوان می‌نویسد، محرابیان در سال ۱۳۸۸ در دادگاه عمومی تهران با صدور حکمی به‌دنبال شکایت فرزاد سلیمی از موسی مظلوم و محرابیان مبنی بر ثبت اختراع او توسط این دو نامبرده به نام خودشان، به تقلب در ثبت اختراع اتاق امن زلزله محکوم شد. با این حال او در دوران وزارتش رشد چشم‌گیر تولید فولاد و سیمان را ثبت کرده است.

جلسه غیرعلنی مجلس برای بررسی ادعای نادران علیه اوجی

عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از برگزاری جلسه غیر علنی نمایندگان درباره وزیر پیشنهادی نفت و بررسی ادعای نادران خبر داد.

 بعد از پایان فرصت تنفس مجلس، نمایندگان در یک جلسه غیر علنی و غیر رسمی اسناد الیاس نادران، نماینده تهران علیه اوجی وزیر پیشنهادی  نفت را بررسی کرد.

 نادران مدعی شد که اوجی لیست اموال خود را به دروغ اعلام کرده است.

وزیر پیشنهادی نفت البته این ادعا را رد کرد و گفت: هر گونه دارایی در این کره خاکی به من نسبت داده شده آن را به نام همان افرادی می زنم که چنین ادعایی می کنند.

نماینده موافق نام وزیر پیشنهادی نفت را فراموش کرد

Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
Playback Rate
1.00x

بابایی کارنامی، نماینده‌ای که در موافقت با وزیر پیشنهادی نفت جواد اوجی صحبت می‌کرد، نام او را فراموش کرد.

اوجی صراحتا درباره فهرست اموالش دروغ گفت

Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
Playback Rate
1.00x

نادران، مخالف وزیر پشنهادی نفت:

به اوجی گفتم چه داری؟ ایشان گفت سه آپارتمان دارم.

من از مراجع ذی‌صلاح استعلام کردم ۹ مورد از اموال ایشان را اعلام کردند.

کسی که به این صراحت خلاف واقع می‌گوید، در جای دیگر هم همین جور است.

اظهارات عجیب یک نماینده موافق وزیر پیبشنهادی نفت

Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
Playback Rate
1.00x

 حسین زاده، موافق اوجی، وزیر پیشنهادی نفت:

همیشه با خودم یک بطری نفت دارم تا بگویم مدیریت این نفت باید در اختیار فرد توانمندی باشد.

من فرزند نفت هستم.

وزارت نفت یکی از بزرگترین بنگاه های اقتصادی کشور است.

صلاحیت اوجی توسط کمیسیون‌های مربوطه تایید شد

دو کمیسیون صنایع و انرژی صلاحیت و سوابق جواد اوجی برای رسیدن به کرسی وزارت نفت را تایید کردند.

جواد اوجی (55 ساله متولد شیراز) در دولت دهم مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران بوده است. او دارای مدرک تحصیلی لیسانس مهندسی نفت از دانشگاه صنعت نفت اهواز بوده و در سال ۶۹ در صنعت نفت استخدام و مشغول به کار شد.

جواد اوجی در حدی مورد اعتماد جناح نزدیک به اصولگراست که برخی رسانه‌های تخصصی نفت از جمله نفت نوین نوشته‌اند که او از سمت رستم قاسمی، وزیر نفت دولت محمود احمدی‌نژاد مأمور انتقال شمش‌های طلا به کشورهای همسایه برای تهاتر کالا به کالا و دور زدن تحریم بود.

اوجی هم‌اکنون عضو هیأت امنای دانشگاه صنعت نفت است و پیش از این سمت معاونت وزیر و مدیرعاملی شرکت ملی گاز ایران را بر عهده داشته است.

نام او در در دولت ترامپ در لیست تحریم‌های خزانه‌داری آمریکا قرار گرفت.

 

کمیسیون فرهنگی صلاحیت ضرغامی را تایید کرد

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس گفت که این کمیسیون صلاحیت وزیر پیشنهادی میراث فرهنگی را تایید کرد.

▪️سید عزت‌الله ضرغامی ۶۲ ساله متولد تهران، هم‌اکنون بعنوان یکی از اعضای شورای عالی فضای مجازی فعالیت می‌کند.

▪️ او برای مدت ۱۰ سال، در فاصله سالهای ۱۳۸۳ تا ۱۳۹۳ ریاست سازمان صدا و سیما را برعهده داشت.

▪️وی دانش‌آموخته کارشناسی مهندسی عمران از دانشگاه صنعتی امیرکبیر و کارشناسی ارشد مدیریت صنعتی از دانشگاه آزاد اسلامی است و فعالیت سیاسی خود را از سال ۱۳۶۱ در سپاه پاسداران آغاز کرد. ضرغامی از ۱۳۷۱ تا ۱۳۷۲ معاون وزیر فرهنگ و ارشاد در امور مجلس بود و از ۱۳۷۴ تا ۱۳۷۶ نیز معاون امور سینمایی وزیر فرهنگ را برعهده داشت.
 

حاشیه / حضور بدون ماسک وزیر پیشنهادی بهداشت

بهرام عین‌اللهی وزیر پیشنهادی بهداشت،‌ درمان و آموزش پزشکی دیروز در جریان بررسی صلاحیتش بدون ماسک و رعایت فاصله اجتماعی در جمع نمایندگان حضور یافت.

موافقت مجلس با ادامه جلسه علنی تا ساعت ۲۰

نمایندگان مجلس با پیبشنهاد قالیباف برای ادامه جلسه امروز تا ساعت 20 برای بررسی اعضای پیشنهادی کابینه موافقت کرد

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در  جلسه علنی امروز بعد از ظهر مجلس بیان کرد: ما برای بررسی صلاحیت سایر وزرای پیشنهادی، ۹ ساعت دیگر زمان نیاز داریم البته به جز زمان رای گیری. پیشنهاد ما این است جلسه علنی امروز تا ساعت ۲۰ ادامه یابد. تا بتوانیم حداقل تا فردا بعد از ظهر کار را به اتمام برسانیم، در غیر این صورت روز پنجشنبه باید جلسه داشته باشیم.

وی در ادامه تمدید جلسه علنی بعدازظهر امروز تا ساعت ۲۰ را به رای نمایندگان گذاشت که نمایندگان مجلس با این تصمیم موافقت کردند.|ایسنا

کمیسیون عمران و امنیت ملی وزیر پیشنهادی کشور را تایید کرد

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با ارایه گزارش این کمیسیون گفت که این کمیسیون وزیر پیشنهادی کشور را فردی توانمند و شایسته برای تصدی وزارت کشور جمهوری اسلامی ایران تشخیص داد. سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی نیز از موافقت این کمیسیون با وزیر پیشنهادی کشور دولت سیزدهم خبر داد.

احمد وحیدی (63 ساله متولد شیراز) فرمانده نظامی و سیاست‌مدار ایرانی است که هم‌اکنون به‌عنوان عضو حقیقی مجمع تشخیص مصلحت نظام فعالیت می‌کند. او دانش‌آموخته کارشناسی مهندسی الکترونیک از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، کارشناسی ارشد مهندسی صنایع از دانشگاه علم و صنعت و دکتری مطالعات استراتژیک از دانشگاه امام صادق است.

وحیدی حضور در وزارت دفاع دولت خاتمی و احمدی نژاد را به عنوان معاون در کارنامه خود دارد. همچنین در دولت دوم احمدی نژاد دو سال وزیر دفاع بوده است.

دادگستری آرژانتین مدعی دخالت داشتن وحیدی در انفجار مرکز همیاری یهودیان در سال 1998 است. چراکه او در زمان این واقعه در مقام فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، خدمت می‌کرده است. از این رو همزمان با اعلام لیست کابینه پیشنهادی رئیسی، دولت آرژانتین نسبت به قرار گرفتن نام وحیدی در این لیست اعتراض کرد.

وحیدی وزیر دفاع محمود احمدی‌نژاد بود و از سال ۲۰۱۰ در فهرست تحریم‌های ایالات متحده آمریکا قرار دارد.