خبرهای مهم و لحظه‌ای بورس

دماسنج بورس؛ اخبار فوری، نکات مهم و تاثیرگذار بورس را اینجا بخوانید

بازگشایی نمادهای معاملاتی (ثامید)،(حفارس)،(خکمک)،(قثابت)

به اطلاع می رساند، نماد معاملاتی شرکت های توسعه و عمران امید (ثامید)، حمل ونقل بین المللی خلیج فارس (حفارس)، کارخانجات کمک فنر ایندامین سایپا (خکمک)، کارخانه های تولیدی و صنعتی ثابت خراسان (قثابت) با توجه به افشای اطلاعات با اهمیت گروه الف بدون محدودیت نوسان قیمت با استفاده از مکانیزم حراج آماده انجام معامله می باشند. مدیریت عملیات بازار شرکت بورس اوراق بهادار تهران

تحلیل تکنیکال خبهمن

نماد خبهمن در جریان معاملات امروز به مقاومت استاتیک خود رسید و با افزایش عرضه مواجه شد. باتوجه به اندیکاتور RSI این نماد موفق به عبور از مقاومت داینامیک خود شده است. فلذا می‌توان نسبت به عبور این نماد از سد این مقاومت امیدوار بود.
اندیکاتور SAR هم به واسطه نفوذ به زیر کندل‌های قیمت نشان دهنده روند صعودی در این نماد است و مادامی که این اندیکاتور به بالای کندل‌های قیمت نفوذ نکند سیگنال نزولی صادر نشده است.

سبقت صف‌های فروش از خرید در ابتدای بازار

در ابتدای شروع معاملات امروز شاهد فشار عرضه در اکثریت بازار هستیم و همین عامل باعث شده است که تعداد صف‌های خرید نسبت به روز گذشته کاهش زیادی داشته باشد.

تعداد صف خرید: 46
ارزش: 541 میلیارد تومان

تعداد صف فروش: 56
ارزش: 243 میلیارد تومان

شفاف‌سازی انرژی3

شفاف سازی #انرژی3  در خصوص انتقال سهم از نهادهای مالی و فعالان به سایر اشخاص

عرضه صف‌های خرید در پیش گشایش

وضعیت و روند نمادها در پیش گشایش

روند نماها در پیش گشایش نشان دهنده این موضوع است که تعداد قابل توجهی از نمادها از صف خرید در حال خروج هستند. اما شاهد ورود این نمادها به مدار منفی نیستیم.

تاصیکو اوراق تبعی منتشر می‌کند

تاصیکو خبر از انتشار ۵۰ میلیون ورقه اوراق اختیار فروش تبعی داد. طبق این اطلاعیه سررسید ۱۶ آبان سال آینده خواهد بود و فروش این اوراق هم از فردا آغاز خواهد شد.

قیمت تضمینی خرید سهم در سررسید ۱۱۶۹ تومان است که با توجه به قیمت ۹۶۰ تومانی تاصیکو در معاملات امروز، می‌توان گفت این اوراق ضامن سود ۲۲ درصدی طی یک سال آینده خواهد بود.

البته باید توجه کرد که این اوراق صرفا برای کدهای حقوقی صادر شده است و اشخاص حقیقی مجاز به خرید این اوراق نیستند.

تصویب طرح اختصاص سهام عدالت به جاماندگان، در عرض دو هفته

پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس: اگر نظر وزارت اقتصاد و رئیس سازمان برنامه و بودجه اعلام شود؛ ظرف دو هفته می‌توان این طرح را در صحن مجلس به تصویب رساند و بعد از آن تأیید شورای نگهبان گرفته شود و به راحتی می‌توان ظرف یکی دو ماه آینده این طرح را نهایی کرد.
ما در این موضوع ابتدا رایزنی‌هایی را با آقای رئیس‌جمهور داشتیم که با نظر مثبت و مساعد ایشان مواجه شد که البته ایشان این مساله را برای بررسی بهتر به سازمان برنامه و بودجه ارجاع دادند؛ که سازمان برنامه و بودجه هم دو هفته زمان خواست تا این مساله را بررسی کرده و اعلام نظر کند.

گروه لاستیک در صدر بازدهی روزانه

شاخص گروه تایر و لاستیک امروز بازدهی قابل توجهی را به ثبت رسانده و با 7.62 درصد افزایش در صدر بازدهی صنایع قرار گرفته است.

بازگشایی 17+ درصد پکویر و همچنین صف خرید اکثریت سهام این گروه دلیل اصلی این اتفاق است.

سه پرسش مهم بورس
۸ آبان ۱۴۰۰

فرم