میلیاردرهای سال ۲۰۲۲ چه کسانی هستند؟

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 1 پسندیدن

بورسان: فوربز هر ساله به جست‌وجوی میلیاردرهای کره زمین می‌پردازد. حتی امسال هم در میانه جنگ اوکراین، مشکلات شرکت‌های فناوری چین و بازارهایی که در سراسر جهان دچار چالش هستند، این کار انجام شد.

این رسانه ۲۶۶۸ میلیاردر پیدا کرد که در مجموع ثروتشان به ۱۲.۷ هزار میلیارد دلار می‌رسد. این مقدار پول، مبلغی باورنکردنی است. اما در واقع ۴۰۰ میلیارد دلار کمتر از ثروت سال قبل آنهاست و تعداد میلیاردرهای دنیا هم ۸۷ نفر نسبت به سال پیش کمتر شده است. میلیاردرهای زیادی پشت شرکت‌های دِکاکورن وجود دارند. ارزش این قبیل شرکت‌ها حداقل ۱۰ میلیارد دلار است.

بنابراین، به رغم تمام اتفاقاتی که در جهان می‌افتد، بیشتر از هزار میلیاردر ثروتمندتر از سال قبل شده‌اند و هیچ کس در سال پیش به اندازه ایلان ماسک که برای نخستین بار در صدر فهرست میلیاردرها قرار گرفته، به ثروتش اضافه نکرد. ثروت ماسک امسال به ۲۱۹ میلیارد دلار رسید که ۶۸ میلیارد دلار بیشتر از سال قبل است که ناشی از رشد سهام تِسلاست.

پس از ایلان ماسک، جف بیزوس قرار دارد که دومین فرد ثروتمند دنیا به حساب میاد و ثروتش ۱۷۱ میلیارد دلاراست.

بعد از بیزوس، برنارد آرنو قرار دارد که ثروتش ۱۵۸ میلیارد دلار است و پس از اون هم بیل گیتس در رتبه چهارم و ثروتش به ۱۲۹ میلیارد دلار میرسد.

امسال وارن بافت پنجمین شخص ثروتمند دنیاست که داراییش ۱۱۸ میلیارد دلار است. یک گروه از میلیاردرها که به طور کلی عملکرد خوبی نداشتند، میلیاردرهای روسی بودند.

اُلیگارش به طور کلی به افرادی اشاره می‌کند که تاجرای بسیار ثروتمندی هستند. افرادی که نوعی اثرگذاری سیاسی یا اجتماعی دارند. اما ثروتمندترین الیگارش‌های روسیه چه کسانی هستند؟

منبع: فوربز

مشاهده برنامه کامل
اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر