شمارش معکوس

حال خوب تولید و فروش محصولات شرکت‌ها در فروردین

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 37 پسندیدن
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
Playback Rate
1.00x

شاخص کل بورس و اوراق بهادار روز چهارشنبه مثبت بسته شد. بازار در بخشی از آن نقدشونده و دارای صف خرید بود ولیکن در بخش مهمی از بازار همچنان فشار فروش را داشتیم. خالص فروش اشخاص حقیقی نیز در روز چهارشنبه رقم خورد.

دیروز نشست کمیسیون برجام در وین برگزار شد و به نظر در یک فرایند مثبت مذاکره قرار داریم ولیکن در جزئیات یک مقدار پیچیدگی وجود دارد و هر دو طرف اعلام کردند که در کارشان جدی هستند.

مذاکرات ایران و عربستان هم جدی تر از قبل و البته علنی نیز شده است اگر این فرآیندها بتواند به ثبات اقتصادی در ایران منجر شود می‌تواند برای آرامش اقتصادی ایران بسیار موثر باشد.

ثبات نسبی در نرخ برابری دلار به ریال را در عدد ۲۱۸۰۰ تومان شاهدیم.

نفت برنت در بازارهای جهانی ۶۸ دلار، فلز مس ۱۰ هزار و ۴۶۴، فلز روی ۳۰۲۵، طلا ۱۸۳۱ و بیت کوین ۵۷ هزار و 801 دلار در حال مهم معامله هستند.

انتشار داده های اقتصادی چین و امریکا باعث رشد قیمت فلزات در بازارهای جهانی شده است.

از مهدی سوری کارشناس ارشد بازار سرمایه در مورد موضوع ناتوانی تحلیلگران بورس در تشخیص روندها سوالات زیر پرسیده شد:

ما همواره مردم را به داشتن تحلیل در بازار سرمایه دعوت می‌کنیم. از طرفی وقتی صورت های مالی و کیفیت آنها را در سامانه کدال می بینیم و همچنین متغیرهای اقتصاد کلان را آیا واقعا می توانیم امیدوار باشیم با تحلیل در این بازار به نتیجه برسیم؟

تحلیلگران در تشخیص روند ها تقریباً از ابتدای سال ۹۹ تا کنون ناکام بودند. جایی که صف نشینی، هیجان و گزارشات بی‌کیفیت شرکت‌هاست، چگونه می‌توان امیدوار بود که بازار جایگاه تحلیلی داشته باشد و قضاوت شما نسبت به بازار سال ۱۴۰۰ چیست؟

شما چه نرخ دلاری را مبنای تحلیل های خود برای بورس ۱۴۰۰ در نظر می‌گیرید؟

بهرام گروسی کارشناس بازار سرمایه شاخص تولیدات صنعتی کیان در فروردین ماه را مورد بررسی قرار دادند.

شاخص کل در این دقایق منفی در حال پیگیری است. صنعت فلزات اساسی، پالایشی، بانکی، خودرویی و دارویی بیشترین ارزش معاملات سهام را به خودشان اختصاص داده‌اند. با وجود رشد مناسب در قیمت‌های جهانی ولیکن بازار سرمایه همچنان مردد است. دو صنعت فرآورده های نفتی و خودرو همچنان دارای صف فروش هستند و التهابات آن به سایر بازار نیز سرایت کرده است.

ویدئوهای مرتبط
فهرست پخش
شروع برنامه
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها
پیشنهاد سردبیر