میزبان دور جدید مذاکرات مشخص شد

میزبان دور جدید مذاکرات مشخص شد
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 1 پسندیدن
یک عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: احتمالا به زودی دور جدید مذاکرات در وین برگزار خواهد شد.

یعقوب رضازاده، عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس اظهار کرد: در چند روز گذشته اعضای کمیسیون امنیت ملی جلساتی با آقای باقری رئیس تیم مذاکره کننده هسته ای داشتند. طبق مباحث مطرح شده با توجه به تلاش‌های طرف‌های اروپایی برای به نتیجه رسیدن مذاکرات برجام، احتمالا در روزهای آینده دور جدید مذاکرات برگزار خواهد شد.

وی افزود: این دور از مذاکرات با پشتوانه و عزم جدی طرف ما و طرف مقابل صورت می گیرد، چندین سال است که مذاکرات بدون نتیجه مانده و ان شاءالله با رویکرد جدید توافق خوبی بین طرفین انجام می شود. البته توام با دقت عمل و رسیدن به نتیجه قابل قبول برای ملت و مجلس خواهد بود.

رضازاده درباره مکان مذاکرات گفت: احتمالا در وین برگزار خواهد شد. البته ما پیشنهاد کردیم مذاکرات در خاک کشور ما باشد ولی در نهایت مکان قطعی مذاکرات بعد از توافق طرفین مشخص می‌شود.

گفت‌وگوی برجامی وزیران خارجه آمریکا و عمان

وزیران امورخارجه آمریکا و عمان در یک تماس تلفنی با یکدیگر گفت‌وگو و درباره مذاکرات احیای برنامه جامع اقدام مشترک رایزنی کردند.

بدر بن حمد بن حمود البوسعیدی وزیر امورخارجه عمان و آنتونی بلینکن همتای آمریکایی او در یک تماس تلفنی با یکدیگر گفت‌وگو و تبادل نظر کردند.

بنابر گزارش وب سایت وزارت امورخارجه عمان، دو طرف در این تماس درباره موضوعات دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی، ازجمله جنگ اوکراین و اوضاع یمن رایزنی کردند.

همچنین مذاکرات احیای توافق هسته‌ای با ایران که واشنگتن در سال ۲۰۱۸ به‌طور یک‌جانبه از آن خارج شد، از دیگر موضوعات مورد بحث در گفت‌وگوی وزیران امورخارجه عمان و آمریکا بوده است.

آخرین دور از گفت‌وگوهای غیرمستقیم میان آمریکا و ایران برای حل‌وفصل مسائل باقیمانده درخصوص احیای توافق هسته‌ای، اخیرا با تسهیل‌گری اتحادیه اروپا در دوحه، پایتخت قطر انجام شد اما این مذاکرات نیز به دلیل نبود اراده سیاسی کافی در میان مقامات آمریکایی برای حصول توافق، نتیجه ملموسی به دنبال نداشت.

منبع: ایسنا

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر