فرمان تلافی‌جویانه پوتین علیه غرب

فرمان تلافی‌جویانه پوتین علیه غرب
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
روسیه به موجب فرمان اعمال تحریم‌های اقتصادی تلافی جویانه، معاملات با افراد و شرکت‌های خارجی را که تحت تحریم‌های تلافی جویانه روسیه قرار گرفته‌اند ممنوع می‌کند و به طرف‌های روسی اجازه می‌دهد به تعهدات خود در قبال آنها عمل نکنند.

کاخ ریاست جمهوری روسیه امروز سه‌شنبه اعلام کرد، ولادیمیر پوتین در واکنش به اقدامات غیردوستانه برخی کشورهای خارجی و سازمان‌های بین‌المللی اقدام به امضای فرمان اعمال تحریم‌های اقتصادی تلافی جویانه علیه این اقدامات کرده است.

خبرگزاری رویترز گزارش داد، این سند هیچ جزئیاتی در مورد اینکه کدام افراد یا نهادها ممکن است مشمول این تحریم‌ها قرار گرفته باشند، ارائه نمی‌کند.

بر اساس این فرمان، روسیه صادرات محصولات و مواد اولیه را به افراد و نهادهایی که تحریم کرده، ممنوع خواهد کرد.

روسیه همچنین به موجب این فرمان، معاملات با افراد و شرکت‌های خارجی را که تحت تحریم‌های تلافی جویانه روسیه قرار گرفته‌اند ممنوع می‌کند و به طرف‌های روسی اجازه می‌دهد به تعهدات خود در قبال آنها عمل نکنند.

بر اساس این فرمان، دولت روسیه ۱۰ روز فرصت دارد تا فهرستی از افراد و شرکت‌های خارجی را که باید تحریم شوند، تهیه و همچنین "معیارهای اضافی" را برای تعدادی از معاملاتی که ممکن است مشمول محدودیت شوند، تعریف کند.

تحریم‌ها علیه روسیه تا امضای توافق صلح لغو نخواهد شد

صدراعظم آلمان عنوان کرد، تحریم‌های اعمال شده علیه روسیه در نتیجه حمله‌اش به اوکراین تا زمانی که مسکو به یک توافق صلح با کی‌یف دست پیدا نکند برداشته نخواهند شد و این به عهده اوکراین است که تصمیم بگیرد خواستار چه صلحی است.

براساس گزارش خبرگزاری فرانسه، اولاف شولتس، صدر اعظم آلمان در مصاحبه با شبکه تلویزیونی زد.دی.اف آلمان اظهار کرد، "ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در تصورش از این بابت که می‌تواند اراضی اوکراین را تصرف کرده و سپس به خصومت‌ها پایان داده و شاهد برداشته شدن تحریم‌های کشورهای غربی علیه خود باشد دچار اشتباه محاسباتی شده است."

شولتس خاطرنشان کرد: او(پوتین) تصور نمی‌کرد که کلیت عملیات مربوط به اوکراین درست باشد. او تصور نمی‌کرد که اوکراین به این نحو مقاومت کند. او تصور نمی‌کرد که ما از مقاومت آنها برای این مدت طولانی حمایت کنیم. ما تحریم‌ها علیه روسیه را تا زمانی که او به توافق با اوکراین برسد، لغو نخواهیم کرد.

شولتس خاطر نشان کرد، برنامه‌ای برای سفر به کی‌یف بعد از لغو یک سفر برنامه ریزی شده از سوی فرانک والتر اشتاینمایر، رئیس جمهور آلمان به سبب اعتراضات دولت اوکراین ندارد.

این در حالی است که اتحادیه اروپا در تدارک برای اعمال ششمین مجموعه از تحریم‌ها علیه روسیه در پاسخ به حمله به اوکراین است که حدود دو ماه پیش شروع شد.

این بلوک اقتصادی مایل به ممنوع ساختن واردات نفت از روسیه تا پایان سال جاری میلادی است.

منبع: ایسنا

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر