زنگ پایان

اولویت تغییرات ساختاری در بورس تهران

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 12 پسندیدن
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
Playback Rate
1.00x

بورس امروز درحالی کار خود را به پایان رساند که فشار عرضه‌ها باعث شد نماگرهای اصلی بازار از سقف روزانه خود فاصله گرفتند. شاخص کل بورس با افت ۰.۳۸ درصدی همراه شد و شاخص هم‌وزن به لطف معاملات بهتر صنایع و سهام کوچک توانست با ثبت بازدهی مثبت ۰.۲ درصدی، خود را در محدوده سبزرنگ حفظ کند. ارزش معاملات به سختی خود را به کانال ۳هزار میلیارد تومان رساند و شاهد خروج ۲۴۱ میلیارد تومانی سرمایه کدهای حقیقی از چرخه معاملات بودیم.

بازارهای جهانی امروز بازگشایی شدند و روندی متعادل و منفی را دنبال می‌کنند. نفت حوالی ۹۵ دلار به ازای هر بشکه، طلا ۱۷۴۰ دلار و مس با کاهش اندک در ۸۰۶۰ دلار در حال نوسان است.

در بخش ابتدایی برنامه امروز همراه با امیر اعتمادی کارشناس بازار سرمایه به بررسی روند این روزهای بورس پرداختیم. ایشان اعتقاد داشتند که خروج مداوم پول نشان از عدم چشم‌انداز مثبت دارد و نوسانات روزانه ایجاد شده در بازار صرفا به هدف نوسانگیری انجام می‌شود و سرمایه‌گذاری واقعی را در بر نمی‌گیرد. ایشان همچنین اعتقاد داشتند که نیاز بازار سرمایه بیش از هرچیزی در تغییرات ساختاری و بنیادی است و تا زمانی که این مهم تحقق نیابد، بورس تهران وضعیت مشابهی را تجربه می‌کند.

در بخش دوم برنامه همراه با احمد احمدآبادی مدیر صندوق اکسیر زیست پارسیان، درباره نحوه کارکرد، فرصت سودآوری و ریسک‌های صندوق‌های (PE) یا همان صندوق‌های سرمایه‌گذاری خصوصی صحبت کردیم.

در نهایت یکصد و نودمین گزارش هفتگی گروه مالی کیان ارائه شد.

ویدئوهای مرتبط
فهرست پخش
مرور بازار امروز
ارزیابی این روزهای بازار سرمایه و چشم‌انداز آتی آن
دلیل اقبال سهامداران به صنعت خودرو در بورس تهران
تاثیر برجام بر شرکت‌‌های بورسی
برجام مشکلات ساختار اقتصادی کشور را حل نمی‌کند
مشکل اصلی بازار سرمایه چیست؟
شرط بازگشت بورس به دوران رونق
فرصت سودآوری و ریسک‌های صندوق‌های سرمایه‌گذاری خصوصی (PE)
یکصد و نودمین گزارش هفتگی گروه مالی کیان
پیشنهاد سردبیر