پاسخ وزیر ارتباطات به فعال‌سازی قفل کودک اینترنت در ایران

پاسخ وزیر ارتباطات به فعال‌سازی قفل کودک اینترنت در ایران
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 1 پسندیدن
وزیر ارتباطات از مسدودسازی راه‌های دسترسی به محتواهای غیراخلاقی و خشونت که خطوط قرمز دولت است خبر داد.

عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات امروز در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره موضوع قفل کودک اظهار داشت: وجود محتواهای غیراخلاقی و دسترسی آسان به این محتواها باعث شد تا خانواده ها به ما از نگرانی جدی در این باره سخن بگویند.
وی افزود: این یک نگرانی جدی است که با کمک اپراتورهای ارتباطی سرورهایی معین کردیم تا نگرانی خانواده ها برطرف شود.
وزیر ارتباطات اضافه کرد: دسترسی به محتواهای غیراخلاقی و خشونت که خطوط قرمز است برطرف شد.

اینترنت در ایران طبقه بندی می‌شود؟

زارع پور درباره طبقه بندی اینترنت گفت: چیزی به نام طبقه بندی اینترنت نداریم. همچنین قرار است اینترنت کودکان و نوجوانان در اختیار آنها قرار بگیرد که جزئیات آن را در آینده‌ای نزدیک اعلام می‌کنیم.
وزیر ارتباطات همچنین با اشاره به پنجره واحد هوشمند گفت: روز گذشته یک دستگاه به این ۲۰ دستگاهی که قبلا به این پنجره پیوسته بودند، اضافه شد.
وی تصریح کرد: طبق قانون تا پایان شهریور باید همه دستگاه‌ها به این پنجره واحد بپیوندند و دست کم ۳۰ درصد خدمات خود را در این پنجره ملی ارائه دهند اما تا کنون ۲۱ دستگاه ملحق شده‌اند و ۱۵ دستگاه دیگر در نوبت قرار دارند.
زارع پور یادآور شد: این درحالی است که دست کم ۲۰۰ دستگاه باید در سامانه پنجره واحد ملی ملحق شوند و این میزان در حال حاضر کمتر از ۱۰ درصد است.

وزیر ارتباطات گفت: به همین منظور هفته گذشته نامه ای برای تک تک وزرا ارسال و وضعیتشان را اعلام کردم که چند تا از دستگاه‌های زیر مجموعه این وزارتخانه‌ها به این سامانه پیوستند.

منبع: همشهری

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر