قیمت شاهین سایپا چند؟ دی ۱۴۰۰

قیمت شاهین سایپا چند؟ دی ۱۴۰۰
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 1 پسندیدن

خودروی شاهین سایپا تفاوت زیادی با محصولات قبلی سایپا مانند کوییک، ساینا و تیبا دارد. سایپایی‌ها پلتفرم شاهین را نخستین پلتفرم ملی ایرانی می‌دانند؛ اما بر اساس شنیده‌ها، شاهین در اصل بر پایه نسل دوم تویوتا یاریس یا گریت وال C۳۰ شکل گرفته است.
شاهین بر روی پلتفرم SP۱۰۰ سوار شده و طراحی بیرونی جذابی دارد که می‌توان آن را نسبت به تمامی محصولات تولید داخل زیباتر دانست. هماهنگی نمای جلو، طرفین و عقب این خودرو، چهره جذابی به آن داده که یادآور خودورهایی مانند اکسنت، آریزو۵ و از این دست محصولات است. پرواز قیمت شاهین سایپا در بازار آزاد
طراحی داخلی شاهین را می‌توان ساده‌تر از طراحی خارجی دانست. شاهین در نمای داخلی بسیار شبیه به خودروهای چینی است و طراحی قابل قبولی دارد؛ هرچند که جا داشت از مواد باکیفیت بهتری در ساخت آن استفاده کرد.

دلال‌ها دست به کار شدند

پس از انتشار خبر افزایش قیمت خودروها از سوی شرکت سایپا، فروشندگان خودرو نیز بیکار نبودند و خودروهایی مانند شاهین سایپا که تفاوت قیمت زیادی در بازار آزاد با قیمت کارخانه نداشتند، آگهی‌های فروش را با افزایش قیمت در سایت‌ها منتشر کردند.

قیمت روز شاهین سایپا
نوع خودرو مدل کارکرد ( کیلومتر) قیمت (تومان)
سایپا شاهین G ۱۴۰۰ صفر ۳۴۴ میلیون (بازار آزاد)
سایپا شاهین G ۱۴۰۰ صفر ۳۴۱ میلیون (کارخانه)

خودروی شاهین سایپا فعلا با موتور توربوشارژ هشت سوپاپ m۱۵TC (نسخه توربو موتور ساینا و کوییک) به قدرت ۱۱۰ اسب بخار و گشتاور ۱۷۸ نیوتن متر وارد بازار شده است. یک گیربکس پنج سرعته دستی هم نیروی حاصل را به سوی چرخ‌های جلو انتقال می‌دهد. البته قرار است در آینده یک موتور شانزده سوپاپ و گیربکس اتومات CVT هم برای سایپا شاهین در نظر گرفته شود.

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر