قیمت جدید میلگرد مشخص شد

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 1 پسندیدن
روند افزایشی نرخ‌ها در بازار آهن، قیمت میلگرد را افزایش داد.

حمید رستگار، رئیس اتحادیه فروشندگان آهن با اشاره به افزایش قیمت آهن و میلگرد در بازار گفت: آثار تورمی بازار و رشد قیمت‌های جهانی فولاد در این افزایش قیمت‌ها بی‌تأثیر نیستند.

وی با بیان اینکه در چندین ماه گذشته، شاهد نابسامانی‌های بسیاری در بازار آهن و فولاد بوده ایم، گفت: عوامل بسیاری بر این بی‌نظمی‌ها تاثیر‌گذار بوده است که بارها از سوی فعالان این صنعت در رابطه با آنها موضوعات مختلفی عنوان شده است. سرمایه‌های سرگردان و بدون پشتوانه‌ای که در کشور به وجود آمده هر چند وقت یکبار یکی از بازارها را هدف قرار می‌دهد و همین مسئله موجب افزایش غیرقابل انتظار قیمت‌ها در آن بازار می‌شود. همین شرایط به وجود آورنده گرانی کاذب و برهم ریختگی نظم بازار می‌شود.

دلیل افزایش قیمت میلگرد

رئیس اتحادیه فروشندگان آهن اضافه کرد: دولت مسئول چنین بی‌نظمی هایی در بازار است و می‌بایست در جهت بهبود شرایط موجود تصمیمات مهمی اتخاذ کند. در غیر این صورت وضعیت موجود موجب متضرر شدن مردم و همچنین فعالان واقعی بازار خواهد شد. معاملات بورس کالا و افزایش قیمت پایه شمش نیز در افزایش قیمت‌ها در بازار آهن بی‌تاثیر نبوده است. البته لازم به ذکر است که روند افزایشی قیمت‌ها که در بازار آهن با آن مواجه هستیم با تقاضای موجود در بازار تناسبی ندارد. درحال‌حاضر قیمت هر کیلو میلگرد از ۱۳ هزار و ۸۰۰ تومان به ۱۵ هزار تومان رسیده است.

منبع: تسنیم

اخبار مرتبط
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها
پیشنهاد سردبیر