چگونه سهام نت‌فلیکس با ریزش ۳۵ درصدی مواجه شد؟

پودر شدن ۵۰ میلیارد دلار در بورس

پودر شدن ۵۰ میلیارد دلار در بورس
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 3 پسندیدن

بورسان: سهام نتفلیکس شب گذشته بیش از ۳۵ درصد کاهش یافت، زیرا این سریال‌ساز مشهور در گزارش عملکرد فصل اول ۲۰۲۲ اعلام کرد برای اولین بار در بیش از ۱۰ سال گذشته با کاهش مشترکین خود مواجه بوده است. این افت قیمت باعث شد نتفلیکس بیش از ۵۰ میلیارد دلار از ارزش بازار خود کم کند.

نتفلیکس گفته چند عامل منفی بر سودآوری اثرگذار بوده است، از جمله افزایش رقابت و همچنین رفع محدودیت‌های مربوط به همه‌گیری کرونا. کسب‌وکار نتفلیکس از ماندن مردم در خانه و مشاهده ویدیوها در عصر کرونا سود می‌برد و افراد بیشتری به دنبال سرگرمی‌های دیجیتالی بودند. اما در ماه‌های اخیر، مردم زمان کمتری را روی پلتفرم‌های دیجیتال صرف می‌کنند، زیرا واکسن‌ها عرضه شده و محدودیت‌ها کاهش یافته است.

در سوی دیگر، نتفلیکس تخمین زده ۱۰۰ میلیون خانواده رمزهای عبور اشتراک خود را با سایر اعضای خانواده یا دوستان خود به اشتراک می‌گذارند. همین مساله باعث شده تا سرعت افزایش متشرکان این شبکه افت کند.

بر این اساس، حداقل ۹ شرکت وال استریت ارزش سهام نتفلیکس را پس از گزارش ناامیدکننده فصل اول امسال، کاهشی ارزیابی کردند. جفری ولودارچاک، تحلیلگر پیوتال در یادداشتی نوشت: «پس از چیزی که می‌توان آن را شوک دست دادن مشترکین در فصل اول سال نامید، پیش‌بینی‌های خود را درباره روند مشترکین نتفلیکس کاهش دادیم و پیش‌بینی‌های سودآوری خود را به میزان قابل توجهی تعدیل کردیم».

Loading...
ریزش ۳۵ درصدی سهام نتفلیکس
اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر