پیش بینی قیمت دوج کوین سولانا و کاردانو ۲۲ دی ۱۴۰۰

پیش بینی قیمت دوج کوین سولانا و کاردانو ۲۲ دی ۱۴۰۰
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 1 پسندیدن

ریزش قیمت بیت کوین تا سطح ۳۹،۶۰۰ دلار باعث شد تا برخی خریداران وارد بازار رمزارز شوند اما هنوز نشانه‌هایی مبنی بر اصلاح در سطح بازار دیده می‌شود.

الکس کروگر (Alex Krüeger)، تحلیلگر مطرح نیز هشدار داده که اگر فدرال رزرو تصمیم بر افزایش نرخ بهره داشته باشد، بازار رمزارز ممکن است توانایی نادیده‌‌گرفتن این جریان را نداشته باشد. آرتور هِیز (Arthur Hayes)، مدیرعامل سابق بیت‌مِکس و پنتوشی (Pentoshi)، تحلیلگر معروف نیز دیدگاه نزولی نسبت به بازار ارز دیجیتال دارند.

کف ریزش قیمت بیت کوین چقدر است؟

در ۹ ژانویه (۱۹ دی) یان هاتزیوس (Jan Hatzius)، اقتصاددان ارشد گلدمن ساکس گفته بود که ممکن است فدرال رزرو نرخ بهره را در سال جدید میلادی افزایش دهد.

در طرف مقابل بنجامین کوئن (Benjamin Cowen)، تحلیلگر کریپتو کوانت با بیان این که سطوح ترس شدید در شاخص ترس و طمع در بیت کوین از سال ۲۰۱۸ تا به حال در چهار مورد اتفاق افتاده است، به خریداران امیدوار است. هر چهار سناریوی گذشته در این شاخص به میزان بازدهی قوی بین ۱۷ الی ۵۸۵ درصد منجر شده‌اند.

آیا بیت‌کوین و آلت کوین‌های اصلی بازار می‌توانند یک موج بازیابی قیمت را شروع کنند یا ممکن است حمایت‌ها باز هم از دست بروند؟

در این گزارش ۳ رمزارز مطرح را بررسی می‌کنیم؛

تحلیل تکنیکال قیمت سولانا

قیمت سولانا در تاریخ ۱۸ دی ماه در تلاش برای بازپس‌گیری سطوح ازدست‌رفته خود بود که گاوها قدرت کافی برای بالابردن قیمت از محدوده ۱۵۰ دلار را نداشتند. این موضوع تلاش بیشتر خرس‌ها برای فروش در رالی قیمتی را نشان می‌دهد.

اگر خرس‌ها موفق به پایین نگه‌داشتن قیمت زیر سطح ۱۳۳ دلار شوند، احتمال سقوط قیمت سولانا به زیر سطح مهم حمایتی ۱۱۶ دلار افزایش می‌یابد. در این مقطع هر دو میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه و نمایی ۲۰ روزه در شیب نزولی قرار دارند و همچنین شاخص قدرت نسبی نیز در محدوده اشباع فروش است که نشانه‌ای برای برتری خرس‌ها در بازار معاملاتی سولانا است.

اگر روند نزولی قیمت برای رمزارز سولانا همچنان ادامه داشته باشد و شاهد ریزش قیمت این جفت ارز از سطح ۱۱۶ دلار باشیم، خط حمایتی کانال قیمتی از دست می‌رود و تا محدوده ۸۲ دلار سقوط خواهد کرد. تنها نشانهٔ امیدوارکننده در کوتاه‌مدت برای سولانا، احیای قیمت و بسته‌شدن آن بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در محدوده قیمتی ۱۶۲ دلار است.

Loading...
نمودار تحلیل قیمت سولانا

تحلیل تکنیکال قیمت کاردانو

قیمت کاردانو در تاریخ ۱۹ دی ماه پایین سطح حمایتی ۱.۱۸ دلار بسته شد. شواهد از ادامه روند نزولی برای کاردانو خبر می‌دهد و محدوده حمایتی بعدی در مسیر نزولی این جفت ارز سطح قیمتی ۱ دلار خواهد بود.

۱ دلار سطح مهمی است که طی چند ماه گذشته مقاومت آن شکسته نشده است و گاوها به شدت از آن حمایت خواهند کرد. اگر شاهد جهش قیمتی از این محدوده باشیم، آنگاه جفت ارز آدا/ تتر (ADA/USDT) خواهد توانست بالای میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA-۵۰، خط قرمز در تصویر) در محدوده ۱.۳۹ قرار بگیرد جایی که خرس‌ها آماده‌اند تا در آن ناحیه قیمت را دوباره به پایین بکشند.

اگر قیمت کاردانو از میانگین‌های متحرک ساده ۵۰ روزه و نمایی ۲۰ روزه کاهش یابد، خرس‌ها یک بار دیگر تلاش خواهند کرد تا جفت ارز آدا/ تتر (ADA/USDT) را به زیر سطح ۱ دلار بکشند. در صورت موفقیت آنها، فشار فروش می‌تواند شتاب بیشتری بگیرد و این جفت ارز ممکن است به خط حمایتی داخل کانال سقوط کند.

Loading...
نمودار تحلیل قیمت کاردانو

تحلیل تکنیکال قیمت دوج کوین

قیمت دوج کوین در زیر سطح حمایتی حیاتی خود در ۰.۱۵ دلار شکسته شد که بیانگر ادامه روند نزولی برای این ارز دیجیتال است.

شیب نزولی میانگین‌های متحرک ساده ۵۰ روزه و نمایی ۲۰ روزه و همچنین قرارگرفتن شاخص قدرت نسبی در محدوده فشار فروش، نشان‌دهنده ادامه روند نزولی قیمت دوج کوین است. اگر خرس‌ها موفق به کاهش قیمت به زیر ۰.۱۵ دلار شوند، آنگاه جفت ارز دوج کوین/تتر (DOGE/USDT) می‌تواند به پایین‌ترین حد قیمتی خود در ۰.۱۳ دلار نزول داشته باشد.

برخلاف این فرضیه، اگر قیمت از سطح فعلی بازگردد، گاوها تلاش می‌کنند ارز دیجیتال دوج کوین را به بالای میانگین‌های متحرک ساده ۵۰ روزه و نمایی ۲۰ روزه هدایت کنند، اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، محدوده ۰.۱۹ تا ۰.۱۵ دلار در رادار قرار خواهد گرفت و این جفت ارز ممکن است تا سطح قیمتی ۰.۱۹ دلار افزایش یابد. همچنین برای شروع روند صعودی این گاوها هستند که باید قیمت را به بالای مقاومت پیش رو هدایت کنند تا شاهد فرآیند افزایش قیمت دوج کوین باشیم.

Loading...
نمودار تحلیل قیمت دوج کوین

منبع: ارز دیجیتال

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر