شمارش معکوس

تب خرید دلار به بورس رسید؟

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 16 پسندیدن
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
Playback Rate
1.00x

بورس تهران امروز توانست معاملات سبزرنگی را رقم بزند که با برگشت دوباره شاخص کل بورس به بالای ابر کانال ۱.۴ میلیون واحدی همراه بود. شاخص کل بورس با ثبت بازدهی مثبت ۱.۴۴ درصدی به ارتفاع ۱.۴۰۹ میلیونی رسید و شاخص هم‌وزن نیز با ثبت عملکردی مشابه، توانست رشد ۱.۴۹ درصدی را رقم بزند.

ارزش معاملات خرد سهام نیز رشد قابل توجهی داشت و در کانال ۴ هزار میلیاردی قرار گرفت و عدد ۴،۵۶۱ میلیارد تومانی در نهایت ثبت شد. در بین صنایع خودرو و قطعات، سرمایه‌گذاریها و بانک و در بین نمادها پالایش، خبهمن و دارایکم بیشترین ارزش معاملات را داشتند. امروز خروج پول اشخاص حقیقی از بازار متوقف شد و حدود ۲۲۲ ميليارد تومان ورود پول به بازار اتفاق افتاد که بیشترین مقدار ورود پول از ۱۴ آبان ماه امسال است. این ورود پول در کنار بهبود نسبی ارزش معاملات، مهر تاییدی بر تغییر روند بورس و خروج آن از روند رکودی است که ادامه‌دار شدن آن می‌تواند روزنه‌های امید را در چشم‌انداز آتی بورس ایجاد کند.

در برنامه شمارش معکوس سه‌شنبه میزبان محمدتقی فیاضی، کارشناس و پژوهشگر اقتصادی بودیم و تاثیرات دو مرحله‌ای شدن روند بررسی بودجه بر فرآیندهای تصمیم‌گیری اقتصادی بررسی شد.

در بخش دوم برنامه همراه با محسن ممقانی، کارشناس موسسه پژوهش و مشاوره انرژی solutiEn به مقایسه گزینه‌های فرمول خوراک پتروشیمی پرداختیم.

بازار سهام امروز کار خود را با تقاضایی قوی شروع کرد و رفته رفته به شدت آن افزوده شد. به طوریکه در حال حاضر از هر ۱۰ نماد بازار سهام ۹ نماد در مدار مثبت در حال معامله است.

ویدئوهای مرتبط
فهرست پخش
شروع برنامه
پیشنهاد سردبیر