زنگ پایان

متهم ردیف اول شرایط فعلی بورس

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 26 پسندیدن
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
Playback Rate
1.00x

بازار سرمایه روز پرعرضه‌ای را پشت سر خود گذاشت و همچنان شاهد حالت رکودی در کلیت بازار سهام و ارزش معاملات هستیم. برخلاف تحلیل برخی از کارشناسان که ریزش اخیر بورس را به واسطه افزایش نرخ بهره بین بانکی در نظر می‌گرفتند، مشاهده می‌کنیم که بورس واکنشی را نسبت کاهشی شدن این نرخ نشان نداد.

شاخص کل بورس اوراق بهادار امروز 1.2 درصد کاهش قیمتی را تجربه کرد و به سطح 1.423 میلیون واحدی رسید. دیگر دماسنج بازار سهام که نماینده سهام کوچکتر بازار است، عملکرد بهتری نسبت به همتای خود نداشت و افت 1.87 درصدی را به ثبت رساند.

محمد یوسف امین داور کارشناس ارشد بازار سرمایه در بخش اول برنامه زنگ پایان به بیان دیدگاه خود در رابطه تحولات پیرامون بازار سرمایه پرداخت. وی در ادامه به نامه انجمن صنفی روغن نباتی در کشور اشاره داشت و این نکته را بیان کرد که نمی‌توان فشار فروش گسترده‌ای که امروز در نمادهای این گروه حاکم بود را به این نامه نسبت داد.

نسبت قیمت به درآمد بازار سهام

نسبت قیمت به درآمد در کلیت بازار سهام به سطوح خود حوالی کف خود در 5، 6 سال اخیر رسیده است و از سوی دیگر نسبت قیمت به فروش شرکت‌های بازار سهام به سطوح قبل از سال 98 رسیده است. به عقیده امین داور با توجه به اینکه شرایط بازارهای جهانی خیلی با ثبات نیست و آینده مبهمی دارد، نمی‌توان اینگونه تحلیل کرد که مقطع فعلی فرصت سرمایه‌گذاری ویژه‌ای است و باید در گام نخست نسبت به تحولات آتی بازارهای جهانی اشراف پیدا کرد.

نسبت قیمت به فروش بازار سهام

در بخش پایانی این برنامه امیرهوشنگ نوایی، تحلیلگر بورسان به بررسی گزارشات نمادهای کمنگنز و زنگان پرداخت و آخرین گزارشات آنها را تشریح کرد.

ویدئوهای مرتبط
فهرست پخش
مرور بازار امروز
واکنش منفی بازار به کاهش نرخ بهره بین بانکی
مهم ترین ریسک در تحلیل صنایع
دخالت های وزارت صمت در بازار سرمایه
کدام شرکت ها برای سرمایه گذاری مناسب هستند؟
گزیده اطلاعات شرکت‌ها در سامانه کدال
پیشنهاد سردبیر