شمارش معکوس

سنجش میزان برق‌گرفتگی بورس تهران

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 21 پسندیدن
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
Playback Rate
1.00x

شاخص کل بورس و اوراق بهادار روز گذشته بیش از ۲ درصد مثبت بود. ارزش معاملات سهام رکورد سال ۱۴۰۰ را داشت و بیش از ۷ هزار میلیارد تومان شد. شاهد خالص خرید اشخاص حقیقی به میزان بیش از ۴۰۰ میلیارد تومان بودیم.

دیروز نامه ای از سمت توانیر خطاب به شرکت های فولادی و سیمانی صادر شد که عنوان شده بود که حداکثر برق دریافتی از شبکه به میزان ۱۰ درصد دیماند مصرفی برای این شرکت ها خواهد بود. این یعنی محدودیت فعلی تولید در این شرکت ها. شرکتهای فولادی به صورت میانگین ماهانه حدود ۷۰۰ میلیون دلار ارزآوری دارند.

رویترز به نقل از آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفته است که ایران قصد تولید اورانیوم فلزی غنی‌شده تا ۲۰ درصد را دارد. فرانسه و آمریکا از این بابت ابراز نگرانی کرده‌اند.

فارن پالیسی هم اشاره کرده که به نظر ایران هم به دنبال برجام با کیفیت تر نسبت به قبل میباشد.

علی مروی اقتصاددان مهمان ما در بورسآن بودند. از ایشان در مورد نرخ سود بین بانکی پرسیدیم که کاهش این نرخ به ۱۸ درصد چقدر برای بازار سرمایه خوب است. آیا این مسیر ادامه دار است؟

در مورد سیاست‌های ارزی: از یک طرف صنایع فرسوده، از طرف دیگر گرانی کالاهای اساسی و خروج ارز..

سیاستگذار ارزی کدام را اولویت باید قرار دهد؟ ارزانی کالاهای اساسی یا نوسازی صنایع ایرانی؟

سه ماهه چهارم سال گذشته رشد اقتصادی را داشتیم. به نظر در فصل بهار امسال هم صنایع خوب کار کرده باشند تا چه حدودی روی پایداری متغیرها امیدوار باشیم؟ محرک رشد اقتصادی امسال چیست؟

نظر ایشان را راجع به بورس پرسیدیم.

افشین جاوید کارشناس بازار سرمایه در مورد سهام عدالت و اینکه در این سهام قدرت در اختیار چیست صحبت کردیم.

ارزش معاملات هم اکنون در بورس در محدوده هزار و ۴۵۰ میلیارد تومان شاخص متعادل مثبت است و صنعت فلزات اساسی، سرمایه گذاری، شیمیایی، انبوه سازی و چند رشته‌ای صنعتی بیشترین ارزش معاملات را در اختیار دارد. شاهد خالص خرید اشخاص حقیقی در بورس نیز هستیم.

ویدئوهای مرتبط
فهرست پخش
شروع برنامه
پیشنهاد سردبیر