لبنیات کوپنی می‌شود؟

لبنیات کوپنی می‌شود؟
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 1 پسندیدن
سخنگوی انجمن صنایع لبنی گفت:‌ دولت کالابرگ الکترونیکی برای خرید اعتباری محصولات لبنی به مردم بدهد و به ازای میزان مصرف لبنی هر نفر در ماه، دولت از محل یارانه 300 یا 400 هزار تومانی که ماهانه به مردم می‌دهد، کالابرگ لبنی بدهد.

محمدرضا بنی طبا، سخنگوی انجمن صنایع لبنی در پاسخ به اینکه گفته می‌شود مصرف لبنیات پس از اجرای یارانه‌های هوشمند، کاهش یافته است، گفت: البته هنوز شاید برای قضاوت زود باشد، اما فکر می‌کردیم حدود ۳۰ درصد کاهش تقاضا باشد، اما در عمل کمتر از این عدد اتفاق افتاد و کمتر از ۲۰ درصد مصرف لبنیات پس از مردمی سازی یارانه‌ها کاهش یافته است.

سخنگوی انجمن صنایع لبنی افزود: پس از اجرای طرح مردمی سازی یارانه‌ها، 4 قلم محصول لبنی طبق مصوبه ستاد تنظیم بازار افزایش یافت و به نسبت تقاضا هم کمتر شده است.

راهکار برای افزایش سرانه مصرف لبنیات

بنی طبا در پاسخ به اینکه چه راهکار و پیشنهادی برای افزایش سرانه مصرف دارید، گفت: تنها راه حل برای حفظ سرانه مصرف خانوارهای محروم، کماکان انتقال منابع آزاد شده از حذف ارز ۴۲۰۰ به مصرف کننده‌های دهک‌های محروم است.

وی تاکید کرد که دولت کالابرگ الکترونیکی برای خرید اعتباری محصولات لبنی به مردم بدهد که باعث می‌شود مردم ماهانه لبنیات کافی در سبد خریدهای خود داشته باشند.

بنی طبا درباره جزئیات این کالابرگ گفت: به ازای میزان مصرف لبنی هر نفر در ماه، دولت از محل یارانه 300 یا 400 هزار تومانی که ماهانه به مردم می‌دهد، کالابرگ لبنی بدهد.

بنی طبا پیشنهاد داد، از آنجایی که ۴ قلم محصول لبنی که دولت قیمت گذاری کرده، از طرف خرده فروش‌‌‌ها و فروشگاه‌های زنجیره‌ای به دلیل حاشیه سود کمتر، سفارش کمتری دارد اما صنایع آماده تولید این ۴ قلم به هر میزان که سفارش باشد هستند.

سخنگوی انجمن صنایع لبنی افزود: از سال پیش از دولت خواسته بودیم، اگر توان جلب همکاری خرده فروشان و اصناف رو ندارد، لااقل تسهیل کند که تفاهم نامه‌ای بین صنایع و فروشگاه های زنجیره‌ای برای سفارش دادن و تحویل گرفتن ۴ قلم مشمول قیمت‌گذاری صورت بپذیرد تا این ۴ قلم به وفور در فروشگاه‌ها عرضه شود.

وی ادامه داد: توجه داشته باشیم که خطوط تولید بر اساس میزان سفارشی که از بازار دریافت می‌کنند، دست به تولید می‌زنند و ویزیتورها نمی‌توانند کالایی که فروشگاه سفارش نداده را به زور به آنها تحویل دهند. تسهیل این کار باید توسط وزارت جهاد، وزارت صمت و سازمان حمایت انجام شود.

بنی طبا در پایان گفت: صنایع به هر میزان که فروشگاه‌ها سفارش بدهند، تامین کالا خواهند داشت و هیچ مشکلی از نظر تامین نیست.

منبع: فارس

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر