سرمایه‌گذار شو

پیش‌بینی بازارهای مالی پس از تغییر دولت

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 16 پسندیدن
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
Playback Rate
1.00x

در جریان این برنامه سرمایه‌گذارشو همراه سعید مسگری، مدیر عامل گروه مالی شریف به بررسی سناریو‌های اقتصادی پیش روی دولت آتی پرداخته شد.

🔹 به گفته وی زمین بازی دولت در اقتصاد ایران بسیار محدود شده است و روندی که ما در دهه ۹۰ طی کردیم ما را بخگه نقطه‌ای رسانده است که دولت ابزارهای بسیار محدودی را جهت اعمال نفوذ دارد.

🔹 به گفته وی تاثیرگذاری برجام بر اقتصاد ایران در کوتاه مدت بسیار بیشتر از تاثیرگذاری دولت خواهد بود. امری که باعث شده مشکلات ما در این سالها بیشتر شود، بحث تحریم‌ها و اثر آن بر کاهش میزان درآمدهای دولت موجب کسری بودجه شدید دولت شده است.

🔹 اگر بخواهیم به سمت کنترل تورم پیش‌ برویم باید دولت با استفاده از ابزارهایی که در اختیار دارد به سوی کنترل رشد نقدینگی برود. اما اگر بخواهد با شیوه‌ای که در ابتدای دهه ۹۰ پیش گرفت ادامه دهد، این کنترل صرفا کوتاه مدت خواهد بود و در آینده آثار سو آن را خواهیم دید.

🔹 انتظارات تورمی پارامتری است که خیلی تحقیقات دقیقی روی آن در ایران صورت نگرفته است که نمی‌توان به صورت دقیق در رابطه با آن اظهار نظر کرد.

🔹 وی معتقد است که جهش‌های شدیدی که رخ می‌داد که در خلال آنها دارایی‌های سرمایه‌ای چندین برابر می‌شدند، حداقل در ۳ الی ۴ سال آینده رخ نخواهد داد.

🔹 او در نهایت این نکته را تصریح کرد که ما در اقتصاد مفهومی تحت عنوان هدایت نقدینگی نداریم و در نقش پارامترهای پول و شبه پول را که ربط به این موضوع پیدا می‌کند را بازگو کرد

ویدئوهای مرتبط
فهرست پخش
شروع برنامه
پیشنهاد سردبیر