اختیار شورای حقوق و دستمزد برای افزایش حقوق‌

اختیار شورای حقوق و دستمزد برای افزایش حقوق‌
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 1 پسندیدن
بر اساس لایحه جدید دولت، قانون بودجه معافیت مالیاتی سود سپرده‌های اشخاص حقوقی مجددا برقرار خواهد شد، همچنین شورای حقوق و دستمزد، مجددا مجوز افزایش حقوق‌ها را دریافت می‌کند.

بر اساس لایحه جدید دولت که اخیرا به مجلس شورای اسلامی ارسال شده، با حذف بند ر تبصره ۶ قانون بودجه معافیت مالیاتی سود سپرده‌های اشخاص حقوقی دوباره برقرار خواهد شد.

لایحه اصلاح قانون بودجه ۱۴۰۱ که به پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه، اداری واستخدامی و بانک مرکزی در جلسه هیات وزیران به تصویب رسیده برای انجام تشریفات قانونی با امضای رئیس‌جمهوری به مجلس ارسال شد.

در مقدمه توجیهی این لایحه امده است، به منظور رفع اشکالات برخی احکام قانون بودجه ۱۴۰۱، در زمینه کنترل قیمت کالاها و افزایش عادلانه حقوق و دستمزد و برقراری معافیت مالیاتی نسبت به سود متعلق به حسابهای بانکی و نظارت بر تسهیلات غیر جاری، لایحه زیر ارائه می‌شود.

بر اساس لایحه جدید دولت، با حذف (بند ر تبصره ۶ قانون بودجه) معافیت مالیاتی سود سپرده‌های اشخص حقوقی دوباره برقرار خواهد شد. بر اساس اصلاحیه تبصره ۱۲ نیز شورای حقوق و دستمزد، دوباره مجوز افزایش حقوق‌ها را دریافت می‌کند.

Loading...
نامه اصلاحیه لایحه دولت برای مجلس
Loading...
لایحه اصلاح قانون بودجه ۱۴۰۱


گفتنی است، قسمت‌هایی که بر اساس لایحه جدید دولت تغییر می‌کنند در ادامه قابل مشاهده هستند.

Loading...
تغییرات لایحه جدید دولت

منبع: تسنیم

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر