پیش بینی بورس فردا ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱

پیش بینی بورس فردا ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 4 پسندیدن

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در طی ساعت کاری بازار امروز افت ۰.۰۴ درصدی را تجربه کرد و در سطح ۱.۵۳۹ میلیون واحدی قرار گرفت. اما افت شاخص امروز را نمی‌توان صرفا به صورت عددی دید. چراکه در ابتدای بازار میزان سطح عرضه‌ها بسیار بالا بود اما رفته رفته از میانه‌های بازار از شدت عرضه‌ها کاسته و بر شدت تقاضا افزوده شد. کلیت بازار و همچنین شاخص‌های مطرح بورس رفت و برگشت جالبی را طی بازار امروز رقم زدند. حال ببینیم در پیش بینی بورس فردا انتظار چه اتفاقاتی را باید داشته باشیم.

تحلیل تکنیکال شاخص کل بورس

از نظر تکنیکالی شاخص کل امروز پس از اینکه از سد مقاومتی ۱.۵۴۰ میلیون واحدی گذر کرد با افت قیمتی مواجه شد. در صورتی که در شاخص کل در پایان روز آتی کار خود را در مدار مثبت به پایان برساند، می‌توان افت دیروز و امروز را تحت عنوان پول‌بک شناسایی کرد. فلذا نیمه دوم بازار فردا اهمیت ویژه‌ای برای ادامه راه شاخص کل و کلیت بازار از نظر تکنیکالی دارد.
اندیکاتور RSI در شاخص کل به واسطه قله‌ای که تشکیل داده است، همچنان با واگرایی منفی مواجه است. واگرایی منفی شکل گرفته، سیگنالی نزولی محسوب می‌شود و مادامی که خط روند داینامیک ترسیم شده در این اندیکاتور رو به بالا شکسته نشود نمی‌توان در رابطه با صعود شاخص و کشف سقفی جدید در آن خوشبین بود. در سناریو دیگر اگر شاخص کل فردا با افت قیمتی مواجه شود، رشد امروز را می‌توان تحت عنوان پول‌بک به حمایت داینامیک شکسته شده شمرده شود.

بررسی و تحلیل شاخص هم وزن

دیگر شاخص مطرح بازار سهام که نماینده سهام کوچکتر بازار سهام است پس از رسیدن به سقف کانال میان مدت نزولی خود دیروز با افت همراه شد. علاوه بر آن روند صعودی شکل گرفته در اندیکاتور RSI این شاخص هم به پایین شکسته شد که سیگنال منفی گمارده می‌شود. اما رشد امروز را می‌توان نشانه‌ای مبنی بر عزم جزم این شاخص برای شکست این کانال در نظر گرفت.

پیش بینی سرنوشت‌ساز بورس فردا

به واسطه اینکه شیب روند شاخص کل بورس و کل هم‌وزن در نیمه پایانی بازار امروز مثبت بود، می‌توان این پیش‌بینی را داشت که فردا شاخص کل بورس در مدار مثبت کار خود را آغاز کند اما به واسطه اینکه شیب این خط از قدرت بالایی برخوردار نبود به احتمال قوی شاهد جهش بزرگی از سوی شاخص کل نباشیم و نبرد جذابی را میان خریداران و فروشندگان در ابتدای بازار شاهد باشیم.

Loading...
تحلیل شاخص کل

سیگنال ارزش معاملات امروز به بورس فردا

ارزش معاملات خرد سهام و حق تقدم با احتساب معاملات صورت گرفته در صندوق‌های سهامی به ۵۸۸۱ میلیارد تومان رسید. این عدد نسبت به روز گذشته افت پیدا کرده است و با نگاهی بر روند ارزش معاملات در روزهای اخیر متوجه آن خواهیم شد که از ابتدای هفته جاری روندی نزولی را طی کرده است. از این میان شاهد خروج پول ۱۰۶ میلیارد تومانی توسط کدهای حقیقی بودیم که با وجود اینکه منفی است اما نسبت به روز گذشته عدد کمتری است. در مجموع روز پرعرضه‌ای را برای بازار فردا متصور هستیم.

Loading...
ورود و خروج پول حقیقی
اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر