سه روش برای حذف جرائم کرونایی

سه روش برای حذف جرائم کرونایی
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
رئیس پلیس راهور ناجا نحوه حذف جرایم کرونایی را تشریح کرد.

سردار سیدکمال هادیانفر در حاشیه ششمین رزمایش ارتقاء توان و تحریک عملیاتی پلیس راهور که صبح امروز در شهرک آزمایش برگزار شد با حضور در جمع خبرنگاران درباره حذف جرایم کرونایی گفت: در این خصوص ابلاغ کردم که طی شرایطی بتوان جرایم کرونایی را حذف کرد.

جرائم کرونایی برای چه کسانی حذف خواهد شد؟

وی درباره این شرایط افزود: ممکن است افرادی احکامی را از فرمانداری‌ها گرفته باشند، اما این احکام از سوی استانداری یا فرمانداری به ما ابلاغ نشده باشد. یا در مواردی پرستاران و کادر درمان، افرادی دارای احکام قضایی، خبرنگاران، بیماران و افراد دارای وقت عمل جراحی، افرادی که محل کار و ماموریتشان در طرح باشد و... می‌توانند مشمول حذف این جرائم شوند.

روش حذف جرائم کرونایی

هادیانفر اظهار کرد: این افراد به سه طریق می‌توانند نسبت به حذف این جرائم اقدام کنند. اول مراجعه به دفاتر پلیس + ۱۰، دوم مراجعه به هیات‌های رسیدگی ماده ۵ و سوم مراجعه به پلیس راهنمایی و رانندگی استان‌ها در سراسر کشور.

وی اضافه کرد: لازم است این افراد مدارک و مستندات خود را نیز همراه داشته و در آنجا ارائه کنند تا پس از انجام بررسی‌های لازم نسبت به حذف این جرائم اقدام شود.

چرا طرح محدودیت‌های تردد اجرا شد؟

اعمال محدودیت‌های تردد شبانه و بین شهری از جمله تصمیمات ستاد ملی کرونا در ایران بود. اقدامی که هنوز گزارشی از میزان اثربخشی یا انتفاع سیستم بهداشت و درمان از آن منتشر نشده است. در این طرح جریمه ورود خودروهای غیر مجاز به شهرهای قرمز یک میلیون تومان، جریمه ورود با خودروی شخصی به شهرهای نارنجی ۵۰۰ هزار تومان و جریمه تردد شبانه بعد از ساعت ۲۱ نیز ۲۰۰ هزار تومان اعلام شد که البته اوایل امسال، زمان اعمال ممنوعیت تردد شبانه به ساعت ۲۲ تغییر کرد.

پول جرائم کرونایی کجا رفت؟

بهرام عین‌اللهی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفته بود: تاکنون هیچ پولی از محل جرائم محدودیت‌های تردد شبانه یا محدودیت تردد سفرهای بین شهری به وزارت بهداشت پرداخت نشده است. هزینه مستقیم درمان هر بیمار کرونایی که بستری می‌شود بین ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومان است، که هزینه سنگینی برای وزارت بهداشت است، ضمن اینکه همزمان به علت کاهش مراجعه بیماران برای دریافت سایر خدمات پزشکی در بیمارستان‌ها، درآمد اختصاصی بیمارستانها حدود ۴۰ درصد کم شده است، امیدواریم با کاهش موارد ابتلا و بستری کرونا این هزینه کمتر شود و به تدریج وضعیت بهتری در بیمارستانها پیدا کنیم.

منبع: ایسنا-ایرنا

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر