تهران یخ می‌زند

تهران یخ می‌زند
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
سرما آرام آرام به تهران هم آمد و امروز ۲۹ دی ماه سردترین روز پایتخت ثبت شد. بر اساس گزارش‌ها بارش برف و باران از فردا ۳۰ دی در شهر تهران شروع می‌شود.

هواشناسی امروز ۲۹ دی‌ ماه را سردترین روز پایتخت تلقی کرد و گفت از بعداز ظهر فردا ۳۰ دی‌ ماه نیز بارش برف و باران برای استان تهران پیش‌بینی می‌شود.

فردا تهران برفی است؟

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی صبح امروز ۲۹ دی ماه کمینه دمای پایتخت (ایستگاه مهرآباد) به ۳.۲ - درجه سلسیوس رسید و سردترین روز این شهر از ابتدای سال ۱۴۰۰ تا کنون را رقم زد. این نخستین دمای زیر صفر تهران و نخستین روز یخبندان سال ۱۴۰۰ این شهر نیز محسوب می‌شود.

پیش از این آخرین باری که تهران یخبندان را تجربه کرده بود به روز ۲۳ اسفند سال ۱۳۹۹ برمی گردد که کمینه دما به ۱.۵- درجه سلسیوس رسیده بود.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران از امروز تا بعدازظهر پنجشنبه ۲۹ تا ۳۰ دی‌ماه آسمان صاف و با افزایش پایداری جوی و افزایش موقتی آلاینده‌های جوی پیش‌بینی می‌شود.

از بعدازظهر پنجشنبه تا بعد از ظهر جمعه ۳۰ دی‌ماه تا اول بهمن‌ماه با نفوذ سامانه بارشی در پاره‌ای نقاط به‌ویژه بخش‌های شمالی استان بارش باران و برف گاهی با وزش باد شدید به‌خصوص در نیمه جنوبی و غربی استان و احتمال رعد و برق و در ارتفاعات بارش برف و کولاک و وقوع بهمن پیش‌بینی می‌شود. لذا توصیه می‌شود از کوهنوردی و صعود به ارتفاعات پرهیز شود.

از روز شنبه ۲ بهمن‌ماه با استقرار جوی پایدار در مناطق پرتردد شهری افزایش آلاینده‌های جوی مورد انتظار است.

آسمان تهران فردا ۳۰دی‌ ماه قسمتی ابری، به‌تدریج ابری و غبار محلی با حداقل دمای ۳- و حداکثر دمای ۹ درجه سانتیگراد و طی ‌پس‌فردا اول بهمن ماه کمی‌ ابری و وزش باد و گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای ۲- و حداکثر دمای ۷ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

توصیه: احتیاط در تردد و عدم توقف در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، احتیاط در فعالیت‌های کوهنوردی، پرهیز از سفرهای غیر ضروری، احتیاط در عبور از جاده‌های کوهستانی و به همراه داشتن تجهیزات زمستانی.

منبع: همشهری آنلاین

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر