سکه به تنهایی صعود کرد

قیمت طلا و قیمت سکه امروز ۳۱ خرداد ۱۴۰۱

قیمت طلا و قیمت سکه امروز ۳۱ خرداد ۱۴۰۱
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 1 پسندیدن

امروز علیرغم ثبات قیمت دلار در بازار تهران و حتی کاهش قیمت طلای جهانی، سکه با رشد قیمت همراه شد. به نحوی که قیمت سکه طرح جدید با افزایش ۰.۸ درصدی بیش از ۱۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به فروش رسید.
عرضه بخشی از اسکناس‌های ارز صادرکنندگان در بازار و ازسرگیری فروش ارز سهمیه‌ای با نرخ پایین‌تر از بازار آزاد (حوالی ۳۰ هزار تومان) به افراد، بخشی از تقاضای دلار در روزهای اخیر را پوشش داده و رشد نرخ دلار آزاد را فعلا متوقف کرده است. با این حال، بخشی از متقاضیان که ریسک نگهداری سکه را نسبت به ارز کمتر می‌دانند همچنان در بازار سکه و طلا فعالند. گفتنی است طبق اصلاحیه قانون مبارزه با قاچاق ارز و کالا که در اردیبهشت ابلاغ شد، افراد باید دلارهای خانگی خود را در سامانه‌ای ثبت کنند. همین موضوع موجب این گمانه‌زنی شده که ممکن است از این دارایی‌های ارزی مالیات اخذ شود. به طور کلی، به نظر می‌رسد مداخله کمتر دولت در بازار سکه موجب جذابیت این بازار برای برخی فعالان بازار ارز شده است.

قیمت سکه بهار آزادی طرح قدیم امروز به ۱۴ میلیون و ۴۹۸ هزار تومان رسید و سکه طرح جدید (امامی) در رقم ۱۵ میلیون و ۵۱۸ تومان معامله شد.
قیمت نیم‌ سکه امروز به ۸ میلیون ۴۷۰ هزار تومان رسید.
قیمت ربع سکه امروز ۵ میلیون و ۴۸۰ هزار تومان شد.
قیمت سکه یک گرمی امروز ۳ میلیون و ۵۱ هزار تومان است.
قیمت اونس طلا امروز در بازارهای جهانی به هزار و ۸۳۹ دلار رسید.
قیمت طلا ۱۸ عیار امروز هر گرم به مبلغ یک میلیون و ۴۳۷ هزار تومان معامله می‌شود.

Loading...
قیمت طلا و قیمت سکه امروز ۳۱ خرداد ۱۴۰۱
اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر