گزارشات کدال 18 فروردین 1400

افزایش نرخ دو سهم سیمانی چقدر بود؟

افزایش نرخ دو سهم سیمانی چقدر بود؟
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 1 پسندیدن

بورسان: مهمترین گزارشات کدال منتشر شده در 18 فروردین 1400

سلار : شرکت سیمان لارستان با نماد سلار از افزایش 43 درصدی قیمت سیمان سفید تولیدی شرکت خبر داد که از تاریخ 17 فروردین اعمال شده است.
این محصول 99 درصد تولید شرکت را دربر‌ می‌گیرد. قیمت این محصول پس از افزایش نرخ، از حوالی ۴۵۶ هزار تومان به ۶۵۳ هزار تومان رسیده است.


ساوه : در گروه سیمانی، شرکت سیمان ساوه نیز گزارش افشای اطلاعات گروه الف منتشر کرده. طبق این گزارش افزایش ۳۵ درصدی قیمت سیمان سفید فله مشاهده می‌شود. این محصول تنها ۱۹ درصد از کل تولید شرکت است.قیمت این محصول پس از افزایش نرخ، از حوالی ۴۲۰ هزار تومان به ۵۶۷ هزار تومان رسیده است.

همراه : براساس صورتهای مالی سالیانه تلفیقی منتهی به ۹۹/۱۲/۳۰، شرکت ارتباطات سیار ایران مبلغ ۲۳۸ هزار میلیارد تومان درآمد عملیاتی داشته است، که نسبت به سال قبل ۳۲ درصد رشد را نشان می‌دهد. هزینه‌های عملیاتی و غیرعملیاتی شرکت نیز، نسبت به درآمدهای آن، رشد چشم‌گیری را تجربه کرده، به طوری که هزینه‌های غیرعملیاتی بیش از ۵۰۰ درصد افزایش داشته است. همراه در سال ۹۹ با رشد ۲۸ درصدی نسبت به سال گذشته، به ازای هر سهم ۲۵۰ تومان سود تلفیقی شناسایی کرده است.

شکبیر : پتروشیمی امیرکبیر با انتشار گزارش اسفندماه مبلغ 1.87 هزار میلیارد تومان فروش را به ثبت رسانده است .کل فروش سال 99 شرکت، مبلغ 15.75 هزار میلیارد تومان بوده که نسبت به سال گذشته 112 درصد رشد را نشان می‌دهد. شکبیر در سال 98 تنها 7.4 هزار میلیارد فروش داشته است. افزایش نرخ در محصولات این شرکت از اصلی‌ترین عوامل این رشد است.

قشرین : افزایش سرمایه 169 درصدی شرکت صنعتی و کشاورزی شیرین خراسان از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها به منظور اصلاح و بهبود ساختار مالی، به تایید حسابرس و بازرس قانونی رسید.

غدشت : افزایش سرمایه 1.17 هزار درصدی شرکت دشت مرغاب از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها به تایید حسابرس و بازرس قانونی رسید.هدف از این افزایش سرمایه اصلاح و بهبود ساختار مالی ذکر شده است.

شپاکسا : شرکت پاکسان، پیشنهاد هیئت مدیره در خصوص افزایش 298 درصدی از محل مطالبات حاصل شده سهامداران، آورده نقدی، سود انباشته و آورده نقدی با سلب حق تقدم از سهامداران فعلی را روانه کدال کرد. بدین ترتیب سرمایه شرکت از یک میلیارد و 80 میلیون تومان به 4 میلیارد و 300 میلیون تومان افزایش می‌یابد. هدف از این افزایش سرمایه، تامین سرمایه در گردش و اصلاح ساختار مالی بابت نوسازی خطوط تولید، خرید مواد اولیه و ملزومات بسته‌بندی اعلام شده است.

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر