۱۰ شهری که ثروتمندترین افراد جهان در آن‌ها زندگی می‌کنند

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن

بورسان: ثروتمندترین افراد دنیا ترجیح می‌دهند کجا را خانه خود قرار دهند؟ با وجود برخی تغییرات که در رتبه‌بندی محبوب‌ترین محل‌ها رخ داده، ترتیب شهرها عمدتا مانند سال ۲۰۲۱ است. در اینجا فهرستی از ۱۰ شهر دارای بیشترین میلیاردرها را فراهم شده است.

در رتبه دهم سئول، پایتخت کره جنوبی قرار دارد که برای نخستین بار پس از سال ۲۰۱۹ به این فهرست بازگشته است. سه نفر از چهار میلیاردر جدید این شهر، خودساخته هستند. سانفرانسیسکو هم که از رتبه هشتم به رتبه نهم سقوط کرده، نسبت به سال قبل ۴ میلیاردر کمتر دارد. این شهر در واقع از جریان مستمری از کارآفرینان ثروتمند بهره‌مند شده اما کاهش پول برخی از آنها موجب زیان خالص به این شهر شده است. رتبه هشتم، متعلق به شهر بمبی در هند است. کلانشهری که سه میلیاردر را در سال قبل به خود اضافه کرده است. از جمله «فالگونی نایار» که ثروتمندترین زن خودساخته هند است و ثروت خالصش ۴.۵ میلیارد دلار برآورد می‌شود. او در ماه نوامبر سال قبل شرکت خرده فروشی زیبایی و مد خود به نام نایکا را به سهامی عام تبدیل کرد.

ثروتمندترین ساکن این شهر رئیس شرکت صنایع ریلاینس؛ موکش آمبانی؛ به تنهایی سی درصد از کل ثروت خالص میلیاردرهای بمبی را در اختیار دارد. در رتبه هفتم مسکو جای گرفته است. مسکو به دلیل حمله روسیه به اوکراین؛ نسبت به شهرهای دیگر فهرست ما میلیاردرهای بیشتری را از دست داده است.

سیلیکون ولی چین که قطبی برای میلیاردرهای خودساخته است؛ به رتبه ششم رسید پس از این که ۹ میلیاردر ساکن آن در سال گذشته پول از دست دادند. سه نفر سرمایه گذارانی بودند که در شرکت ویپ اسمور اینترنشنال سرمایه‌گذاری کرده بودند. وقتی دولت چین تهدید کرد که روی سیگارهای الکترونیکی سختگیری می‌کند؛ سهام این شرکت ۶۴ درصد پایین رفت. ثروتمندترین فرد شهر شنژن «ما هواتنگ» نیز آسیب دید.

برای مشاهده ۵ شهر دیگر ویدیو را ببنید.

مشاهده برنامه کامل
اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر