سیگنال صعودی فدرال رزرو

کف ریزش قیمت بیت کوین چقدر است؟

کف ریزش قیمت بیت کوین چقدر است؟
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن

بورسان: بعد از سخنان جروم پاول، رئیس فدرال رزرو ایالات متحده، قیمت بیت کوین به سرعت به بالای 43,100 دلار رسید، اما در حال حاضر عدم اطمینان همچنان احساسات غالب بر معامله گران است و دیدگاه های مثبت و منفی موجود در مورد اینکه آیا 39650 دلار کف قیمتی است یا خیر در جدال هستند.

داده‌ها نشان می دهند که بیت‌کوین در قیمت حدود 42000 دلار به شدت مورد معامله قرار گرفته است. به نظر می رسد بازارهای مالی جهانی اظهارات جروم پاول، را در مورد تغییرات سیاست مالی آتی هضم کرده اند.

چرا سال 2022 برای بیت کوین خطرناک است؟

پاول اشاره کرد که بانک مرکزی آماده است تا در صورت تداوم تورم در سطوح بالا، نرخ‌های بهره را در مدت زمان بیشتری ادامه خواهند داد، با این وجود بعد اظهارات فوق قیمت ها در بازار جهانی و همچنین بیت کوین شروع به رشد کرد. یک دلیل دیگر این رشد را می توان به پایین و بدون تغییر بودن نرخ بهره برای مدتی و تا زمان اجرای این قانون در نظر گرفت.

درحالی که نمی توان نظرات پاول را به تاثیر مستقیم بر قیمت بیت کوین مربوط دانست، اما این امکان وجود دارد که فعالان و معامله گران بازار کریپتوکارنسی به طور کلی برداشت مثبتی از این سخنان داشته باشند.

بر طبق صحبت های این شخص به دلیل بهتر شدن شرایط کرونا از سیاست های انبساطی گذشته فاصله خواهند گرفت. طرح بسته حمایتی آمریکا در طی دوران اشاره شده سبب افزایش تقاضا در بازار کریپتو شده بود.

بازار رمزارزها به دلیل نوسانات شدید و کاهش‌های گسترده پس از ایجاد رکوردهای جدید در تاریخ، به خوبی شناخته شده است.

این کاهش فراگیر منجر به کاهش نزدیک به 40 درصدی بیت کوین شد، در حالی که Dogecoin (DOGE) 79 درصد از بالاترین سطح خود کاهش یافته است، اما به عقیده برخی تحلیلگران تکنیکالیست بازار به پایین ترین سطح خود رسیده است.

حال سوال اساسی این است که آیا بازار کریپتوکارنسی در روزهای آتی بالاتر خواهد رفت؟

دیدگاه صعودی برای قیمت بیت کوین

داده های آنچین نشان می دهند که بر اساس رفتار بیت کوین هایی که خرج می شوند و از حالت رکود خارج شده اند، در حال حاضر بیت کوین در محدوده خرید وارد شده است و سیگنال خرید را می توان از آن استنتاج کرد.

بر اساس دیتا بیا شده، بیت کوین در گذشته چندبن بار با این سطح برخورد داشته و بعد از آن روند صعودی خوبی را تجربه کرده است.

Loading...

دیدگاه نزولی تکنیکالی بیت کوین

علیرغم جهش بیت کوین به 43100 دلار، بسیاری از تحلیلگران نسبت به چشم انداز کوتاه مدت بیت کوین بدبین هستند و بر اساس کراس نزولی میانگین متحرک 50 و 200 روزه که به تقاطع مرگ معروف است روند نزولی را محتمل می دانند. این معیار در طول تاریخ همواره یک سیگنال نزولی قوی محسوب می شده است.

آخرین باری که این اتفاق برای بیت کوین در حدودا خرداد ماه رخ داد، قیمت طی 31 روز حدود 20 درصد کاهش یافت. اگر این اتفاق تکرار شود، تا 9 فوریه قیمت بیت کوین به 34 هزار دلار خواهد رسید.

Loading...

این شرایط نزولی برای آلت کوین ها به شکل شدیدتری وجود دارد و احتمال افت شدید در آنها بالا است.

در حال حاضر، به نظر می رسد معامله گران منتظر هستند که ببینند بیت کوین در محدوده رنج باقی می ماند یا خیر، که بر اساس آن بتوانند اتفاقات قیمتی آینده را پیش بینی کنند.

ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال اکنون به 1.998 تریلیون دلار می رسد و سهم بازار بیت کوین نیز 40.3 درصد است.

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر