خبر خوش وزیر کار برای حقوق کارگران

خبر خوش وزیر کار برای حقوق کارگران
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن

تنها دو هفته به پایان سال باقی مانده و حقوق و دستمزد کارگران در سال آینده تعیین تکلیف نشده و قرار است سومین جلسه شورای عالی کار فردا برگزار شود. با این حال وزیر کار از تعیین رقم دستمزد در روزهای آینده خبر می‌دهد.

حجت الله عبدالملکی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی روز شنبه در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: جلسات شورای عالی کار برای تعیین دستمزد کارگران در سال آینده دائم و به طور منظم در حال برگزاری است و تا چند روز آینده میزان دستمزد کارگران نهایی می‌شود.

خبر مهم برای همسان سازی حقوق بازنشستگان

پاداش برای کسانی که فساد را گزارش کنند

اوهمچنین در حاشیه رونمایی از سامانه‌ «سوت‌زنی» وزارت کار، با بیان اینکه برای کسانی که گزارش از فساد را ثبت کنند، موضوع را بررسی می‌کنیم و حتما پاداشی در نظر می‌گیریم، گفت: موضوع افشاگری از فساد و اختصاص پاداش را به گزارشگران را به تازگی شروع کردیم و همکاران ما ملاحظات حقوقی را بررسی می‌کنند. فعلا پاداش خاصی در نظر نگرفته‌ایم، اما بررسی می‌کنیم.

عبدالملکی ادامه داد: تقریبا ۶۰۰ شرکت و صندوق زیرمجموعه مدیریت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هستند که نگرانی ما از انواع فساد در این مجموعه‌هاست در همین زمینه برنامه‌هایی را برای جلوگیری از فساد اجرا کرده‌ایم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه مردم می‌توانند به سامانه سوت زنی مراجعه و گزارش‌ها را ثبت کنند، گفت: این سامانه کاملا امن است و سرورها در اختیار وزارتخانه هستند. گزارش‌دهندگان می‌توانند بدون اینکه نام و نشانی از خود به جا بگذارند، گزارش خود را ثبت کنند.

او تصریح کرد: برای کسانی که مایل هستند به عنوان گزارشگر حرفه‌ای با ما همراه باشند می‌توانند اطلاعات خود را ثبت کنند و همکاران ما با آنها تماس می‌گیرند و چنانچه که صلاحیت لازم را دارند با ما به صورت حرفه‌ای همکاری کنند.

امروز سامانه «سوت زنی» از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی راه‌اندازی شده است. این سامانه با هدف ارائه خدمات غیرحضوری به افرادی که قصد ارسال گزارش فساد دارند، فعال شده و امکان ارسال گزارش فساد به صورت ناشناس را فراهم کرده است.

منبع: ایرنا

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر