میلیاردرهای سال ۲۰۲۲ بازار کریپتو را بشناسید

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن

بورسان: در مجموع اقتصاد رمزارزها به حدود دو هزار میلیارد دلار رسیده و ۱۹ میلیاردر شناسایی شده که از طریق رمزارزها یا فناوری بلاک چین به این ثروت رسیدند. ثروت برخی از این میلیاردرهای رمزارز مشخص است.

مثلا افرادی مانند دوقلوهای وینکلووس، مقدار مشخصی بیت کوین دارند که با این می‌توان بر اساس قیمت بازار ثروت آن دو را محاسبه کرد. بقیه روش‌های محاسبه ثروت میلیاردرهای رمزارز که ثروتشان در شرکت‌های خصوصی قرار دارد پیچیده‌تر است. فوربز اغلب مجبور شده دارایی این افراد را با ذکر منبع و تحلیل‌های آن صنعت برآورد کند.

ثروتمندترین فرد حوزه رمزارز چانگ پنگ ژائو با ۶۵ میلیارد دلار ثروت است. او به اسم سیزی هم معروف هست و همچنین مدیرعاملی شرکت بایننس را برعهده دارد. این شرکت خصوصی از جمله پلتفرم‌های پیشتاز جهان برای معامله رمزارزها محسوب می‌شود.

دومین فرد ثروتمند در حوزه رمزارزها، سم بنکمن فرید است که مالکیت نیمی از اف‌تی‌ایکس رو در دست دارد. اف‌تی‌ایکس یک صرافی محبوب دیگر در حوزه رمزارز و پلتفرمی برای معامله‌گری اونهاست. بنکمن که فقط ۳۰ سال دارد از در اواخر سال ۲۰۲۱ همراه با صرافی اف‌تی‌ایکس از هنگ‌کنگ به باهاما، که محیط مساعدتری نسبت به رمزارزها دارد، نقل مکان کرده است.

گری وانگ، یکی دیگر از موسسان اف‌تی‌ایکس همراه با بنکمن فرید است. پیش از ورود به بازار رمزارزها، وانگ مهندسی در گوگل بود که به ساخت سرویس «پروازهای گوگل» کمک کرد.

در رده بعدی برایان آرمسترانگ قرار دارد. مدیرعامل و موسس کوین بیس است. آرمسترانگ در ماه آوریل ۲۰۲۱، از طریق عرضه مستقیم سهامش، این شرکت رو به سهامی عام تبدیل کرد. آرمسترانگ با ارزش چشمگیر ۱۰۰ میلیارد دلاری شرکتش، شخص شناخته شده‌ای در سیلیکون ولی است.

فرد ارسام ۳۴ ساله یکی دیگه از موسسان کوین بیس هم در این فهرست قرار دارد. ارسام درحال‌حاضر اداره شرکت پارادایم را در دست دارد که عمدتا در شرکت‌های رمزارز و توکن‌های جدید سرمایه‌گذاری می‌کند. نفرات بعدی، نیکیل ویسواناتان و جوزف لائو، بنیانگذاران آلکمی هستند. دوین فرینزر و الکس آتالا جزو معروف‌ترین میلیاردر‌ها هستند. سایر میلیاردرهای رمزارزها عبارتند از: کریس لارسن، بری سیلور، جد مک کیلب مایکل سیلور، سانگ چی هیونگ، کیم هیونگ نیان. ما متیو روسزک و تیم دریپر.

مشاهده برنامه کامل
اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر