شمارش معکوس

رابطه بورس با زندگی روزمره مردم چیست؟

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 30 پسندیدن
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
Playback Rate
1.00x

بورس تهران روز گذشته را با تغییر محدود شاخص‌ها پشت سر گذاشته بود و در کل معاملات متعادلی را تجربه کرد. از جمله نکات قابل توجه دادوستدهای روز گذشته بازگشایی همراه با جهش ۲ نماد شپاکسا و شبریز بود که معاملات هر دو نماد از طرف ناظر ابطال شد. با این حال این بازگشایی‌ها از اشتیاق بورس برای ثبت بازدهی‌های رویایی خبر می‌دهد.

بازارهای جهانی نیز این هفته در مدار منفی کار خود را آغاز کرده‌اند. قیمت نفت و فلزات تحت فشار رشد شاخص دلار قرار گرفته و مقداری از ارتفاع خود را از دست داده است. این در حالی است که قیمت گاز طبیعی در آمریکا و اروپا همچنان به روند صعودی خود ادامه می‌دهد.

برنامه امروز شمارش معکوس با همراهی مهدی طحانی به عنوان میهمان و سلیمان کرمی، کارشناس و تحلیلگر بازار سرمایه به بررسی رابطه بورس و زندگی روزمره پرداخت. آیا از روند معاملات بورس می‌توان اتفاقات آینده اقتصاد را پیش‌بینی کرد؟‌ آیا خطاهای سیاست‌گذاری را از زاویه بورس می‌توان تشخیص داد و آیا تصحیح خطاها در ایران امری معمول است؟ آیا امکان پیش‌بینی وضعیت مهلک صنعت خودرو از قبل وجود داشت و چه صنایع دیگری در مسیر نابودی قرار دارند؟ این‌ها سوالاتی بودند که دو مهمان برنامه امروز به آن‌ها پاسخ دادند.

بورس تهران امروز و در نیم ساعت نخست، معاملات کم‌حجم تری را تجربه کرده است. جابجایی تعطیلی‌های عید فطر تا حدودی باعث غافلگیری سهامداران شده است.

ویدئوهای مرتبط
فهرست پخش
مرور بازار روز گذشته
بورس، به ما قدرت پیش‌بینی پذیری در اقتصاد می‌دهد؟
روند اصلاحی در سیاست‌گذاری پیشرفت کرده است؟
بازار منطقی چه بازاری است؟بازار کاملا صعودی یا کاملا نزولی؟
بررسی وضعیت صنعت خودرو
پیشنهاد سردبیر