خبر وزیر آموزش و پرورش درباره ایرادات اجرایی رتبه‌ بندی معلمان

خبر وزیر آموزش و پرورش درباره ایرادات اجرایی رتبه‌ بندی معلمان
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
طبق گفته وزیر آموزش و پرورش نامه‌ ایرادات وارده به آیین نامه اجرایی رتبه‌ بندی معلمان به دولت واصل شد.

یوسف نوری، وزیر آموزش و پرورش با اشاره به نشست امروز خود با اعضای کمیسیون آموزش درخصوص بررسی طرح ساماندهی نیروی انسانی در آموزش و پرورش، عنوان کرد: با توجه به تعداد متغییر دانش آموزان ورودی که هر ساله روندی افزایشی دارد و تا سال ۱۴۰۵ این روند ادامه خواهد داشت، همچنین از سوی دیگر تعداد خروجی‌های نیروی انسانی از آموزش و پرورش به واسطه بازنشسته شدن نیروی انسانی، مدارس ما هر ساله نیاز جدی به جذب معلم خواهند داشت.

این عضو کابینه دولت سیزدهم ادامه داد: با توجه به وجود این نیاز و همچنین کمبود نیروی ورودی نسبت به نیاز آموزش و پرورش، باید برای جبران نیرو در آموزش و پرورش اقدام کرد.

امسال با کمبود نیروی کمتری نسبت به سال گذشته مواجه بودیم

وی افزود: امسال با استخدام ۳۴ هزار و ۸۱۳ نفری که از طریق ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان جذب شده و از سوی دیگر جذب ۱۴ هزار و ۵۰۰ نفر دانشجو معلم دانشگاه فرهنگیان، وضعیت در آموزش و پرورش نسبت به سال‌های گذشته بهتر بود.

وی با بیان اینکه امروز در نشست کمیسیون آموزش، پیشنهاداتی از جانب رئیس و اعضای این کمیسیون برای بهبود شرایط ارائه شد، اضافه کرد: امیدواریم با به سرانجام رسیدن این پیشنهادات، سال تحصیلی جدید را با مشکلات کمتری آغاز کنیم.

رفع ایرادات اجرایی رتبه‌ بندی معلمان به کجا رسید؟

نوری در پاسخ به سوالی درباره انتقاد نمایندگان نسبت به تدوین آیین نامه اجرایی قانون رتبه بندی معلمان گفت: امروز نامه‌ای از هیات تطبیق قوانین مجلس درخصوص ایرادات آیین نامه اجرایی به دست ما رسید که این موارد در دولت مطرح و پیگیری خواهد شد.

وزیر آموزش و پرورش درخصوص تبدیل وضعیت نیرو‌های مشمول قانون ایثارگری گفت: این موضوع نیز برابر مقررات در حال انجام بوده، ولی برخی گروه‌ها نسبت به تبدیل وضعیت خود درخواست‌هایی دارند که ممکن است قانون شامل آن‌ها نشود.

وی درباره آخرین اقدامات صورت گرفته برای تبدیل وضعیت نیرو‌های خرید خدماتی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی نیز گفت: آنچه که برابر قانون تعیین تکلیف نیرو‌های بلاتکلیف در آموزش و پرورش بوده را انجام دادیم و بخشی از معلمان نیز که در کلاس‌های درس حاضر نبودند، با تدابیر صورت گرفته از مهرماه وارد کلاس‌های درس خواهند شد که شامل نهضتی‌های قبل از سال ۹۱، نیرو‌های خرید خدماتی و حق التدریسی‌ها خواهد شد و ابلاغ آن‌ها از اول مهرماه صادر می‌شود.

منبع: خبرگزاری صدا وسیما

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر