زیرپوست کدال؛ ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

دلیل رشد سودآوری وپست چه بود؟

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن

بورسان: در برنامه «زنگ پایان» بورسان با سروش بهرامی به مهم‌ترین اطلاعیه‌های‎ منتشرشده در کدال پرداخته شد. دبالک، سخاش، کقزوی، وپارس، وپست و شستا نمادهایی بودند که موردتوجه قرار گرفتند. در ادامه نمودار ارفع به صورت تکنیکال مورد بررسی قرار گرفت.

دبالک: شرکت مواد اولیه داروی البرز بالک، صورت‌های مالی ۳ ماهه خود را منتشر کرد. شرکت در ۳ ماهه منتهی به ۳۰/۱۲/۱۳۹۹ توانسته به ازای هر سهم ۲۹ تومان سود شناسایی کند که نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ رشد ۱۲۶ درصدی را تجربه کرده است. در این مدت درآمدهای عملیاتی ۱۳۴ درصد و هزینه‌های عملیاتی نیز ۱۴۴ درصد رشد داشته‌اند.

این شرکت در ۳ ماهه انتهایی سال ۹۹ فروش‌های بسیار خوبی را به ثبت رسانده بود که یکی از دلایل این رشد سودآوری است.

سخاش: شرکت سیمان خاش، ص ورت‌های مالی ۱۲ ماهه خود را منتشر کرده است. شرکت در سال ۹۹ به ازای هر سهم خود ۷۱۰ تومان سود را به ثبت رسانده که نسبت به سال ۹۸ رشد ۸۳ درصدی را نشان می‌دهد. درآمدهای عملیاتی این شرکت ۷۳ درصد و هزینه‎‌های عملیاتی آن نیز ۶۹ درصد نسبت به سال ۹۸ رشد داشته است.
سیمان خاش با توجه به موقعیت جغرافیایی و نزدیکی به معادن دامنه کوه تفتان از لحاظ مواد اولیه وضعیت مناسبی را دارد و با ظرفیت ۳۰۰۰ تن در روز انواع سیمان پروژه‌های عمرانی و ساختمانی را تولید می‌کند.

کقزوی: شیشه قزوین طی یک افشای اطلاعات گروه "ب" اعلام کرده است که قصد فروش ۶ دانگ یک ساختمان در تهران، ۲ دستگاه آپارتمان در مشهد و ۱۷ هکتار زمین را در قزوین را دارد. متقاضیان خرید این املاک تا روز ۱۵ اردیبهشت ماه فرصت دارند که پیشنهادات خود را به شرکت ارسال کنند.

کقزوی با دارا بودن معدن اختصاصی از بزرگترین تولیدکنندگان شیشه‎‌های ساختمانی و خوراکی فلوت در کشور است.

وپارس: بانک پارسیان، نیز با انتشار یک افشای اطلاعات گروه "الف" از بهره‌برداری پروژه پالایشگاه پارسیان سپهر خبر داده است. وپارس با سرمایه‌ ‌گذاری ۹۲۴ میلیارد تومانی مالکیت ۳۰ درصدی این پالایشگاه را دارد.

نفت پارسیان نیز روز شنبه با یک افشای اطلاعات گروه "الف" از سرمایه‌گذاری ۸۳۰ میلیارد تومانی و مالکیت ۲۰ درصدی پالایشگاه پارسیان سپهر خبر داد.

وپست: پست بانک ایران، صورت‌های مالی تلفیقی ۱۲ ماهه خود را منتشر کرده است. شرکت طی عملکرد خوب در سال ۹۹ توانسته است به ازای هر سهم ۲۲۰ تومان سود تلفیقی شناسایی کند که نسبت به سال ۹۸ رشد ۵۴۴ درصدی را نشان می‌دهد. سود اصلی شرکت در سال ۹۹ حدود ۲۱۲ تومان به ازای هر سهم بوده است.
یکی از اقدامات اصلی این نماد در سال ۹۹ گسترش فعالیت USO یا خدمات روستایی بوده است که توانسته با جذب بیشترین منابع ارزان قیمت سودآور نسبت به دیگر بانک‌های کشور، رتبه نخست را در این زمینه از آن خود کند.

شستا: سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی، با انتشار صورت‌های مالی ۹ ماهه از شناسایی سود ۶۰ تومانی با سرمایه جدید به ازای هر سهم خبر داده است. اگر این سود را با سرمایه قدیمی تعدیل کنیم برابر با ۱۰۶ تومان خواهد شد که نشان از یک رشد ۱۳۶ درصدی دارد. لازم به ذکر است که هزینه‌های غیرعملیاتی این شرکت به جز هزینه‌های مالی رشد قابل توجه ۳۱۵۹۰ درصدی داشته است.

از جدیدترین طرح‌های شستا می‌توان به پروژه فناوران به ارزش ۱.۲ میلیارد یورو و ۵ طرح توسعه در شرکت بارز اشاره کرد. همچنین چهار شرکت زیرمجموعه این شرکت نیز آماده عرضه اولیه هستند.

تکنیکال

ارفع: شرکت آهن و فولاد ارفع، در نمای بلند مدتی خود دارای یک خط حمایتی-مقاومتی مهم است که چندین و چند بار باعث واکنش و برگشت کندل‌ها شده است.
در نمای کوتاه مدتی کندل‌ها با فاصله گرفتن از این خط در فضای با اطمینانی قرار گرفته‌اند. اتفاق مثبت این سهم شکست خط روند نزولی و حرکت به سمت بالای آن بوده که می‌تواند از این پس به عنوان حمایت معتبری قلمداد شود.
ارفع در قیمت‌های ۱۴۵۰ و ۱۳۷۰ تومان حمایت‌های معتبر استاتیکی دارد و اهداف قیمتی آن در صورت صعود می‌تواند قیمت‌های ۱۶۰۰ و ۱۷۳۰ تومان باشد.

Loading...
نمودار نماد ارفع
Loading...
نمودار نماد ارفع
مشاهده برنامه کامل
اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر