بازگشت یک خودروی قدیمی به خط تولید

بازگشت یک خودروی قدیمی به خط تولید
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
معاون صنایع حمل و نقل وزارت صنعت، معدن و تجارت از بازگشت خودرو ال ۹۰ با قوای محرکه جدید داخلی یا خارجی از سال آینده به خطوط تولید خبر داد.

منوچهر منطقی، معاون صنایع حمل و نقل وزارت صنعت، معدن و تجارت در حاشیه مراسم رونمایی پیکاپ کارون، جدیدترین محصول شرکت زامیاد افزود: خودروی ال ۹۰ دارای یک پلتفرم مدرن و به روز است، مجموعه ای که در کشور روی آن سرمایه‌گذاری شده و بیش از ۷۰ درصد خط و قطعات آن در داخل وجود دارد.

خودروی ال ۹۰ با قوای محرکه جدید باز می‌گردد

معاون صنایع حمل و نقل وزارت صنعت، معدن و تجارت بیان داشت: اگر بتوانیم ۳۰ درصد باقی‌مانده را اضافه کنیم می توان دوباره خودروی ال۹۰ کیفی و به روز که همه مردم از آن راضی بودند تولید کرد.

منطقی تاکید کرد: یکی از برنامه‌های ما استفاده از ۷۰ درصد ظرفیت بلا استفاده این محصول با همکاری‌های بین المللی است تا یک محصول به‌روز با همان سطح کیفیتی که همگان از آن راضی بودند عرضه کنیم.

راه‌اندازی خط تولید ال ۹۰ تا سال آینده

معاون وزیر صمت گفت: در تلاشیم نمونه‌های اولیه این خودرو را تا پایان سال تولید کنیم، اما خط تولید آن سال آینده راه‌اندازی خواهد شد.

وی ادامه‌داد: روس‌ها گزینه های خوبی برای قوای محرکه ال۹۰ معرفی کردند که بررسی شده و در کنار آن گزینه های داخلی نیز مطرح است.

معاون صنایع حمل و نقل وزارت صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: باید ببینیم از نظر کیفیت و سطح قیمتی کدام قوای محرکه مناسب این محصول خواهد بود تا بتوانیم خودرویی بهینه به بازار عرضه کنیم.

منبع: ایرنا

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر