قیمت هر کیلو مرغ در بازار

قیمت هر کیلو مرغ در بازار
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
بررسی‌ از سطح بازار نشان می‌دهد که قیمت هر کیلو مرغ ۲۹ تا ۳۲ هزار تومان، ران مرغ ۲۹ تا ۳۰ هزار تومان، فیله مرغ ۶۵ تا ۷۰ هزار تومان و سینه ۵۰ تا ۶۰ هزار تومان است.

حبیب اسداله نژاد، مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی اظهار کرد: روزانه ۶ هزار و ۵۰۰ تا ۷ هزار تن مرغ در سطح کشور توزیع می‌شود و کمبودی در بازار نیست.

او گفت: با توجه به شرایط مساعد تولید، مشکلی در تامین مرغ مورد نیاز نداریم.

قیمت مرغ تا پایان سال نوسان ندارد

به گفته مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی، علی رغم افزایش هزینه‌های تولید در سایه نبود نظارت‌ها، اما قیمت مرغ تا پایان سال به سبب شرایط مساعد جوجه‌ریزی نوسانی ندارد.

بررسی‌ها از سطح بازار نشان می‌دهد که قیمت هر کیلو مرغ ۲۹ تا ۳۲ هزار تومان، ران مرغ ۲۹ تا ۳۰ هزار تومان، فیله مرغ ۶۵ تا ۷۰ هزار تومان و سینه ۵۰ تا ۶۰ هزار تومان است.

مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی می‌گوید: ماه‌هاست که تولیدکنندگان جوجه یک‌روزه گران‌فروشی می کنند، کمااینکه هم اکنون قیمت هر قطعه جوجه به ۱۰ هزار تومان رسیده که این امر به واسطه افزایش هزینه‌های تولید منجر به زیان مرغداران شده است.

بنابر آمار سامانه سماصط، بیش از ۱۳۵ میلیون قطعه جوجه ریزی در بهمن صورت گرفته که براین اساس ۲۳۰ هزار تن گوشت مرغ تولید و روانه بازار می‌شود.

قیمت تخم مرغ در بازار

هر شانه تخم مرغ در بازار به مبلغ ۵۳ هزار تومان به فروش می‌رسد، این در حالی است که وزارت جهاد کشاورزی در پایگاه اطلاع‌رسانی خود نرخ هر شانه تخم‌مرغ را برای عرضه به مصرف‌کننده ۴۳ هزار تومان تعیین کرده بود. بر این اساس قیمت تخم مرغ ۱۰ هزار تومان بیش از قیمت تعیین شده توسط وزارت جهاد کشاورزی به فروش می‌رود.

مخبر، معاون اول رئیس‌جمهور دستور داده بود وزارت جهاد کشاورزی نرخ محصولات کشاورزی و غذایی را که باید در بازار عرضه شود اعلام کند، به دنبال آن این وزارتخانه چندین روز متوالی نرخ‌ها را اعلام کرد و قرار شد فروشندگان هم به این نرخ‌ها پایبند باشند و با متخلفان برخورد شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر